Prof. Dr. Gürkan: Bu adam prens falan değil, üniforma da çakma

Hatay Büyükşehir Belediye Lideri Lütfü Savaş’ın fotoğrafını paylaşarak “Afrika Prensi” dediği Freedom Jacob Ceasar, ‘eski gece kulübü işletmecesi ve müteahhit’ çıktı. Paylaşım, toplumsal medyada gündem oldu.

Hatay Büyük Kent Belediye Lideri Lütfü Savaş, resmi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda “Afrika Prensi” dediği Freedom Jacob Ceasar ile bir ortaya geldiğini duyurdu.

Savaş paylaşımında “Dünyanın her yerinden dayanağı yanımızda görmek bizleri umutlandırıyor. Afrika Prensi Freedom Jacob Ceasar’a yaşadığımız sarsıntı felaketi sonrası kentimize katkılarından ötürü teşekkür ediyorum” sözlerine yer verdi.


‘ÜSTÜNDEKİ ÜNİFORMA ÇAKMA’

Tarihçi Prof. Dr. Emrah Sefa Gürkan, Savaş’ın Afrika Prensi dediği Freedom Jacob Ceasar’ın ‘eski bir gece kulübü işletmecisi ve müteahhit’ olduğunu yazdı.

Prof. Dr. Gürkan paylaşımında “Kıta’nın değil ülkenin prensi olur, üzerindeki üniforma da çakma” dedi.

Gürkan paylaşımında şunları yazdı:

”Bu adam prens falan değil, esasen ülkenin prensi olur koca kıtanın değil. Bu bu türlü gece kulübü işletmeciliğinden müteahhitliğe geçen enteresan bir iş adamı. Üstündeki üniforma da çakma. Katkı yapmıştır yapmamıştır onu bilemem de prens diye hani Nijerya hükümdarı, onun oğlu var Yani kendisine bu türlü geçersiz bir persona yaratan birine biraz dikkat etmek gerekebilir. Değişik adam lakin Allah’ı var.” dedi.

Savaş’ın paylaşımına, ”O Prens değil, o sıradan Ganalı sade bir vatandaş. Giydiği kıyafet de resmi bir şey değil Gana’daki herkes birebir kıyafeti giyebilir” biçiminde çok sayıda yorum yazıldı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir