İşte Scooter Anketi Sonuçları! “Trafikte Tehlikeli, Düzenleme Şart, Yasaklanmasın”

Scooter kullanımı arttıkça hususla ilgili tartışmalarda büyüdü. Paris belediyesi scooter kullanımını referanduma taşırken, İstanbul’da da dün Kadıköy Belediyesi kaldırımlardan toplamaya başladı. Yeniden dün kiralama firması sahibi ise Kadıköy’den binlerce scooter talebi aldıklarını belirterek, belediyeden referandum yapmasını istedi. Onedio’nun yaptığı anketin sonuçları vatandaşların ne düşündüğünü ortaya çıkardı.

Scooterların kent trafiğini rahatlatıyor mu?

Scooterlardan rahatsız oluyor musunuz?

Scooter için kâfi tedbirler alınıyor mu?

Scooterlar yasaklanmalı mı?

Scooterlar kaldırımı işgal ediyor mu?

Scooterlar trafik için bir tehlike mi?

Scooterlardan rahatsızlık duyan yahut yasaklanmasını isteyenler ortasında büyük ayrım görünmüyor. Rahatsızlık duyulması ön plana çıksa da yasaklanması istenmiyor. 

Ancak scooterlar ile ilgili düzenmeler yapılması gerekliliği anketimizde yüzde 95 üzere en yüksek oyu aldı. Tüm taraflar scooter kullanımında kuralların ve muhakkak düzenlemelerin gelmesini istiyor. Ayrıyeten scooterların kaldırımları işgal ettiği ve trafikte tehlike meydana getirdiğinde de yüzde 80’in üzerinde oy birliğine varıldı. 

Tabii burada yasaklanma konusunda yüzde 57’nin hayır dediğini tekrar hatırlatmak gerekiyor. Kısa aralıklar için trafiği rahatlattığını düşünenler ise yüzde 61 düzeyinde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir