Ümit Özdağ’dan partisine Sinan Ateş talimatı! Katiller ve azmettiricileri hapishaneye girene kadar afişi il binalarınıza asın

Eski İdeal Ocakları Genel Lideri Sinan Ateş, Ankara’da 20 Aralık tarihinde uğradığı silahlı hücum sonucu hayatını kaybetti. Cinayetle ilgili başlatılan soruşturma devam ederken, Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, Twitter hesabından dikkat çeken bir açıklama yaptı.

“AFİŞİ VİLAYET BİNALARINIZA ASIN”

Ümit Özdağ, Sinan Ateş ile ilgili verdiği talimatta “Bir Türk milliyetçisini torbacılara vurdurtan yerli ve ulusal katil kim?” yazılı afişin tüm vilayet başkanlığı binalarına asılmasını istedi. Özdağ, Twitter hesabındaki paylaşımında şu tabirleri kullandı: “Zafer Partisi vilayet liderleri, Doç. Dr. Sinan Ateş’i alçakça bir pusu ile uyuşturucu tacirleri ve torbacılara vurduran katiller ve azmettiricileri hapishaneye girene kadar bu afişi vilayet binalarınıza asın.”

13 KİŞİ TUTUKLANDI

Öte yandan Sinan Ateş cinayetiyle ilgili şu ana kadar 13 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tutuklananlar ortasında olayın azmettiricisi olduğu tez edilen “Dodo” lakaplı Doğukan Çep, 2 özel harekat polisi ve MHP İstanbul vilayet idaresi listesinden çıkarılan U.K. da bulunuyor.

SİNAN ATEŞ KİMDİR?

2019 yılında Devlet Bahçeli’nin talimatıyla Dava Ocakları Genel Lideri olan Sinan Ateş ÂLÂ Parti’nin kuruluş sürecinde MHP idaresinden yana hal alarak gidenleri sert bir lisanla eleştirmişti. Sinan Ateş 2 Nisan 2020 tarihinde MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin isteği ile genel başkanlık misyonundan istifa ederek Hacettepe Üniversitesi Tarih Kısmı’nda çalışmaya başladı. Sinan Ateş evli ve 2 çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir