Borusan Otomotiv Motorsport GT4’te Avrupa Üçüncüsü

İSTANBUL (İGFA) – Barselona Pisti’nde gerçekleştirilen GT4 Avrupa Serisi’nin 6’ncı ayağının birinci yarışında Berkay Besler ve Tom Edgar ikilisi 8’inci olurken, temponun çok yüksek olduğu ikinci yarışta, yarışın bitmesine saniyeler kala rakipleriyle yaşadıkları temas sonucu yarış dışı kalarak Avrupa ikinciliğini kaçırdı.

Yağız Gedik, Enzo Joulie ikilisi ise hafta sonunun birinci yarışını 7’nci olarak tamamlarken grup için çok pahalı puanlar kazanmayı başardı. Gedik ve Joulie ikinci yarışta araçlarının radyatörüne gelen taş sebebiyle yarışı tamamlayamadı. İkili bu sonuçlarla seriyi 78 atlet ortasından 12’nci olarak tamamladılar.

Sezonun son yarışı sonrasında Berkay Besler, “Güzel bir dönemi geride bıraktık, GT4 Avrupa Serisi üzere kuvvetli ve uğraşın en üst düzeyde olduğu bir turnuvayı 3’üncülük ile bitirmeyi başardık. Kendimle, kadro arkadaşlarımla ve tüm takımla gurur duyuyorum” diyerek niyetlerini aktardı. Tom Edgar ise “Bu yıl birinci kez yarıştığım GT4 Avrupa Serisi’nde büyük deneyim kazandım. Birinci dönemimde hem ekipler hem de pilotlar sıralamasında üçüncü olmak, bana kendimi duşta üzere hissettiriyor” diyerek heyecanını paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir