Cumhuriyetçi Parti’nin Senato adayı Mehmet Öz, seçmen karşısına çıktı: “ABD’yi refah yoluna geri koyma şansımız”

ABD’de Kongre’de istikrarları değiştirebilecek orta seçimlere bir gün kala Cumhuriyetçi Parti’nin Pennsylvania Senatör adayı Dr. Mehmet Öz, seçmenlerle bir ortaya geldi. Öz, “Bu seçim, Pennsylvania ve Amerika’yı refah yoluna geri koyma bahtımız.” dedi.

ABD’nin Pennysylvania eyaletine bağlı Pennsburg kentinin Montgomery bölgesinde 1500 kişilik seçmen topluluğunun karşısına geçen, Cumhuriyetçi Parti’nin Pensilvanya Senatör adayı Öz, rakibi Demokrat Partili John Fetterman’a yüklendi.

Seçim kampanyasının son konuşmasını Cumhuriyetçi kırsal nüfusun çoğunlukta olduğu Montgomery’de yapan Öz, ABD’nin en değerli problemlerini iktisat, güvenlik ve yasa dışı göç biçiminde sıraladı. Öz, “Bu seçim, Pennsylvania ve Amerika’yı refah yoluna geri koyma bahtımız.” diye konuştu.

Türk asıllı Cumhuriyetçi aday, Amerika’nın en büyük sorunun enflasyon ve berbata giden iktisat olduğunu vurguladı.

Rakibi Fetterman’ı ve Demokratları, suçluları afla mahpustan çıkarmakla suçlayan Öz, “Çocuklarımız sokakta oynarken onlar için tasa eder olduk.” sözünü kullandı.

Öz, artan hata oranlarından ötürü da Demokratları suçlayarak Amerika’nın güney sonundan yasa dışı geçişlerin arttığına dikkati çekti.

Bunun, Amerika’nın istikrarını bozduğunu savunan Öz, “Önce sonları güvenlik altına alacağız. Amerika’ya yasal yollardan sığınanlar öbür. Kanunsuzları durdurup yasal yollarla gelen göçmenleri ayırmalıyız.” değerlendirmesini yaptı.

“Enflasyonu ve sıhhat hizmetleri masraflarını düşüreceğimize inanıyorum.” diyen Öz, seçmeni kendisine dayanak olmaya çağırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir