Cumhurbaşkanı Erdoğan deprem bölgesinde… 10’ar bin lira destek ödemesi yapılacak

KAHRAMANMARAŞ (İGFA) – Kahramanmaraş Onikşubat Stadyumu’nda yer alan zelzele çadırlarını ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, takımların koordinesiyle ilgili bilgi alırken, bölge halkını dinliyor.

HEDEFİMİZ 1 YIL İÇİNDE 10 VİLAYETTE TOPLU KONUT YAPMAK

Depremde can kaybının 8 bin 574’e yükseldiğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaralı sayısının 49 bin 133’e ulaştığını belirterek, tüm imkanlarımızı seferber ettiklerini anlattı.

Devletin kurumlarının hepsi iş başında olduğunu belirten Erdoğan, Birinci gün kimi badirelerin yaşandığını anımsatarak, “İkinci ve üçüncü gün daha koordineli olduk, duruma hakimiyet tesis ettik. Gayemiz bir yıl içerisinde de Kahramanmaraş ve 9 vilayette de yaraları saracağız. Kimsenin sokakta kalmasına müsaade vermeyeceğiz. Zelzele bölgelerindeki çalışmalar hızlanacak, aksaklıklar giderilecek” dedi.

Bu ortada Antalya, Alanya, Mersin üzere otellerle görüşmeler yaptıklarını da anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Vatandaşımız sokakta kalmayacak. İsteyenleri bu otellere yerleştirebiliriz” davetinde bulundu.

AFAD merkezinden yapılan açıklamalar dışında provokatörlere müsaade verilmemesini isteyen Erdoğan, “Bugün birlik olma ve dayanışma vaktidir. Tüm imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız” dedi.

Erdoğan, son olarak zelzele bölgelerinde yapılacak hasar tespitle birlikte her aileye 10 bin’er lira ailelere ulaştırılacağını, bu mevzuda gereken planlamayı yaptıklarını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir