Son yıldızlar geçidi: 2022 Dünya Kupası’nda neler yaşandı

Yıldız futbolcuların sayısının azaldığı bugünlerde, bu turnuva tahminen de son yıldızlar geçidi oldu. Cristiano Ronaldo’nun 37, Lionel Messi’nin 35 yaşında olduğu Dünya Kupası tahminen de bu iki yıldızın son Dünya Kupası oldu. Uzun yıllardır futbol severleri rekabetleriyle büyüleyen Ronaldo ve Messi’yi 2026’daki Kuzey Amerika Dünya Kupası’nda görme talihimiz ise çok düşük.

İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Ancak Lionel Messi, çalkantılı ulusal kadro mesleğinde, bir türlü ulaşamadığı Dünya Kupası’na kavuştu ve Lusail Stadyumu’nda, finalde kupayı kaldırdı. Böylece mesleğinin son periyodunda koleksiyonundaki tek eksik kesim olan Dünya Kupası’nı da tamamladı.

Katar’daki turnuva yalnızca Messi’nin hoş vedasıyla bitmedi. Çeyrek final eşleşmesinde Fas, Portekiz’i 1-0’lık skorla mağlup etti ve Ronaldo, 2022 Katar’a gözyaşlarıyla veda etti. 2010’lu yılların en düzgün orta saha oyuncularından biri olan Luka Modric de Dünya Kupası serüvenine son verdi. 37 yaşındaki Hırvat orta saha, geçkin yaşına karşın turnuvada çok âlâ bir performans gösterdi.

İyisiyle, kötüsüyle Dünya Kupası tarihinden bir Katar geçti. Futbolun son yıldızlarının final şovlarına sahne oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir