Uğurcan: Yanlış anlaşıldım

Trabzonspor’un kalecisi Uğurcan Çakır Beşiktaş maçıona ait, “Kazanmak istediğimiz bir maçtı. İki grup da çok âlâ performans sergiledi.Bugün kazanmak istiyorduk.” dedi. Deneyimli kaleci ayrıyeten, “Hafta içi yapmış olduğum açıklamalar yanlış anlaşıldı. Mert abiyi çok seviyorum, çok âlâ bir kaleci. EURO 2020’de en çok dayanak verenlerden biriydi.” tabirlerini kullandı.

Spor Toto Harika Lig’in 29. haftasında Trabzonspor ve Beşiktaş golsüz berebare kaldı.

Karşılaşmanın akabinde Trabzonspor’da Uğurcan Çakır ve Maxi Gomez açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş maçına ait Uğurcan Çakır, “Kazanmak istediğimiz bir maçtı. İki grup da çok güzel performans sergiledi. Bugün kazanmak istiyorduk. Gol yemeden bitirdik. Arkadaşlarım düzgün çaba etti. Çok hoş ve bol konumlu bir maç oldu.” açıklamasında bulundu.

Hafta içi yapmış olduğu açıklamaların yanlış anlaşıldığını belirten Uğurcan Çakır şunları söyledi, “Kötü bir periyottan geçtiğimiz gerçek. Makus gidişatı düzeltebilmek için kıymetli bir maçtı. Hafta içi yapmış olduğum açıklamalar yanlış anlaşıldı. Mert abiyi çok seviyorum, çok uygun bir kaleci. EURO 2020’de en çok takviye verenlerden biriydi. Bütün arkadaşlarımızın maksadı başarılı olmak. İnşallah ulusal ekipte hepimiz muvaffakiyet elde ederiz.

NE OLMUŞTU

Uğurcan Çakır hafta içinde bordo-mavili grubun idmanı öncesinde soruları yanıtlamıştı.

Milli grupta forma giyememesine ait bir soru üzerine tecrübeli kaleci şu tabirleri kullanmıştı, “Milli ekipte şöyle bir şey var, oyuncular ligdeki performansa nazaran mi orada oynatılıyor, ulusal ekipteki performansa nazaran mi oynatılıyor, onu çözemedim. Zira ulusal kadroda son oynadığım maçlarda berbat oynamamıştım ve kesilmeyi hak etmemiştim. Ligdeki performansa göreyse ekiplerinde oynamayan oyuncular orada 11 oynadı, çok anlayamadım orayı. Ulusal ekipte son maçlarda düzgün oynamıştım ve oynamayı da bekliyordum. Onunla ilgili çok fazla bir şey söylemeyeyim yeniden de.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir