Serra Yılmaz’a İtalya’dan ödül

İtalya’da 2009 yılında ömrünü yitiren gazeteci Anna Maria Mammoliti’nin kurucusu olduğu Bayanlar Kulübü’nün teşebbüsüyle 1983’te hayata geçirilen ve İtalya Cumhurbaşkanlığı himayesinde ülkenin fark yaratan bayanlarına adanan birinci mükafatı olma özelliğine sahip ‘Minerva – Anna Maria Mammoliti’nin bu yılki sahiplerinden biri başarılı oyuncu Serra Yılmaz oldu.

Sanat alanında Türkiye’den ödül alan birinci isim olan Serra Yılmaz hislerini şu sözlerle lisana getirdi: “İtalya’da bu türlü kıymetli bir mükafatın bana verilmesinden ötürü çok memnunum. Kendi alanlarında fark yaratan, başarılı bayanlardan biri olarak görülmek beni çok gururlandırdı. Bayanlar olarak tüm dünyada kendi alanlarımızda yaşadığımız geriye gidişler ve aksilikler bizi zorlasa da asla yıldırmıyor. Çabayı sürdürmek zorundayız ve bayanlar olarak daima yan yana olmayız. Biz bir arada çok güçlüyüz ve haklılığımızı bu yolda göstereceğiz.”

Serra Yılmaz İtalya’da tiyatro ve sinema çalışmalarına devam ediyor. Bu sene son oyunu ‘Don Kişot’ ile İtalya’da 200’den fazla sahnede tiyatroseverlerle buluşan oyuncu, kapalı gişe oynanan oyunuyla İtalya turnesini geçtiğimiz günlerde tamamlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir