Twitter’da mavi tik paralı oluyor!

Space X ve Tesla’nın sahibi Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter’ı satın almasının akabinde birtakım değişiklikler üzerinde çalışıyor. Buna nazaran Musk, doğrulanmış hesap manasına gelen mavi tıkı Twitter Blue özelliği haline getirerek toplumsal medya platformundan elde edilen gelirleri dörde katlamayı planlıyor.

The Verge’ün haberine nazaran, Musk’ın Twitter Blue aboneliğinin aylık 4.99 dolar olan fiyatını aylık 19.99 dolara yükseltme planı da bulunuyor. Bu da sözkonusu değişikliğin kullanıma girmesi halinde, Twitter kullanıcılarının mavi tık için 20 dolar ödemesi manasına geliyor.

Twitter Blue’nun kullanılamadığı ülkelerde ne olacak?

Twitter’ın sunacağı değişiklikler, doğrulanmamış bireylerin de mavi tik rozetini satın almasına imkan tanıyacak. Şu anda Twitter sadece “tanınmış bir kişi ya da markanın” hesaplarına doğrulanmış statüsü veriyor. Değişiklik gerçekleşirse, Twitter’da faal olmak ve kimliğini doğrulamak üzere iki kriteri yerine getiren herkesin doğrulanması mümkün olacak.

Twitter’ın yeni siyaseti devreye girdiğinde, kullanıcıların abone olmak ya da mavi tik’lerini kaybetmek için 90 günleri olacak. Twitter Blue’nun kullanılamadığı ülkelerdeki, yani Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Kanada, Avustralya ya da Yeni Zelanda dışındaki rastgele bir ülkedeki doğrulanmış kullanıcılara ne olacağı konusu ise belirsizliğini koruyor.

Twitter Blue şu anda kullanıcıların tweetlerini düzenlemelerine, 1080p görüntü yüklemelerine ve ağlarında en çok hangi makalelerin paylaşıldığını görmelerine imkan tanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir