TRT spikerinin Atatürk’le ilgili sözleri ortalığı ayağa kaldırmıştı, Ümit Özdağ’dan kutlama geldi

TRT HABER spikeri Deniz Demir’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı günü ana haber bültenini aktardıktan sonra önündeki notlardan okuyarak seyirciye aktardığı kelamlar yayına adeta damga vurdu.

“BİZİ ÜMMET OLMAKTAN ÇIKARDI”

Spiker Deniz Demir, Atatürk ve silah arkadaşlarını andığı sırada, “Bizi ümmet olmaktan çıkarıp birey olma şuurunu, Cumhuriyet aydınlığını ilmini armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm şehitlerimizi sevgi ve hürmet ile anarken. Cumhuriyeti zihninde ve kalbi yaşatan bu büyük devlet büyük millet, Atatürk’ün kurduğu büyük Türkiye Cumhuriyeti ebediyen yaşasın” sözlerini kullandı.

TEPKİLER ARKA ARDA

Demir’in kelamları toplumsal medyada kısa müddette gündem oldu. Toplumsal medya kullanıcıları, ümmet sözünün “Müslümanlığa bağlı olan, Hazreti Muhammet’in yolundan giden Müslümanların tümü” manasına geldiğini ve Atatürk’ün Cumhuriyet fikri ile ümmet sözünün alakasız olduğunu savundu. Olayın akabinde Demir’in ekranlardan uzaklaştırıldığı argüman edildi.

ÜMİT ÖZDAĞ’DAN DAYANAK GELDİ

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ ise toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla tartışmalara katıldı. Özdağ, “Bu konuşmayı yaptığı için cezalandırılarak ekranlardan çekilen TRT spikeri Demir’i kutluyorum. Kendisi onurlu Türk bayanı olduğunu göstermiştir. Türkiye Cumhuriyeti Türk’ten öteki herkes milliyetinin şuuruna varmışken hala kendisinin ümmet olduğunu düşünen Türk’ün milletleşmesidir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir