TFF Başkanı Büyükekşi, UEFA Başkanı Ceferin ile bir araya geldi

Finlandiya’nın başşehri Helsinki’de gerçekleşen buluşmada, TFF eski Lideri ve UEFA İdare Heyeti Üyesi Servet Yardımcı, TFF Lider Vekili ve FIFA, UEFA, Dış İlgiler ve Bayan Futbolu Sorumlusu Nüket Küçükel Ezberci, TFF İdare Heyeti Üyesi Erman Kalkandelen ile TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş yer aldı. UEFA Ulusal Federasyonlar Yöneticisi Zoran Lakovic ve UEFA İdare Ofisi Müdürü İlker Uğur da görüşmede bulundu.

Federasyondan yapılan açıklamaya nazaran; tanışma toplantısında birinci olarak Türk futbolu ile Avrupa futbolundaki gelişmeler değerlendirildi. TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, 1.5 aylık süreçteki çalışmaları Aleksander Ceferin ile paylaştı.      

Daha sonra 25-26 Ağustos tarihlerinde İstanbul’da yapılacak olan UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Konferans Ligi küme kura çekimleri ile Yılın En Düzgünleri Ödül Merasimi’ne ait görüş alışverişinde bulunuldu. 

Cumhuriyetimizin 100. yılında 10 Haziran 2023 tarihinde İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak olan 2023 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali için yapılan hazırlıklar karşılıklı olarak kıymetlendirilerek çalışmalar gözden geçirildi.

Birlikte hayata geçirilebilecek projelerin masaya yatırıldığı görüşmede, TFF ile UEFA ortasındaki sıcak iş birliğinin güçlenerek sürdürülmesi tarafında karşılıklı dilekler paylaşıldı.  

Samimi bir ortamda geçen sohbetin akabinde karşılıklı armağan takdimlerinde bulunuldu. TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, Aleksander Ceferin’e üzerinde ismi yazılı ve A Ulusal Grup futbolcularımızın imzaladığı formaları armağan etti. UEFA Lideri da günün anısına Mehmet Büyükekşi’ye flama takdim etti.  
Tarafların toplantıdan ötürü karşılıklı memnuniyetlerini belirtmesiyle görüşme tamamlandı.

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi ve beraberindeki heyet, Helsinki Olimpiyat Stadı’nda bu akşam 22.00’de oynanacak UEFA Muhteşem Kupa maçını izleyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir