Özdağ: Benim elimdeki bilgi Soylu’nunkinden farklı

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, İstiklal Caddesi’nde patlamanın yaşandığı yerde açıklamalarda bulundu.

İstihbarat ve güvenlik ünitelerinin 15 gün öncesinden bu bölgede bir ağırlaşma tespit ettiğini öne süren Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kamuoyuyla paylaştığı bilgilerle kendisine ulaşan bilgilerin farklı olduğunu söyledi.

‘GERÇEKTEN BAHSETTİĞİ DEVLET Mİ VAR, GÖRECEĞİZ’

’15 günden bu yana devletin bütün istihbarat ve güvenlik sistemlerinin bu bölgede bir ağırlaşma saptadığını’ öne süren Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kamuoyuyla paylaştığı bilgilerle kendisine ulaşan bilgilerin farklı olduğunu söyledi. Özdağ şöyle konuştu: “Patlama sırasında kendisi Suriye’de olan Süleyman Soylu’nun bir açıklama yaptığını, birtakım imalarda bulunduğunu duyduk. Sahiden Süleyman Soylu’nun tabir ettiği üzere bu hadisenin gerisinde bahsettiği devlet mi var? Yoksa bir öbür devlet ile mi irtibat var? Önümüzdeki günlerde bunun ortaya çıkacağını göreceğiz. Zira benim edindiğim bilgi Süleyman Soylu’nun kamuoyuyla paylaştığı bilgiden epeyce farklı gözüküyor.”

‘RÜYA GÖRÜYORLAR’

“Zafer Partisi’nin, Suriye’nin Türkiye için bir güvenlik tehdidi olduğu ikazlarının ne kadar yanlışsız olduğu bir kere daha ortaya çıktı” sözlerini kullanan Özdağ, “Güya Türkiye’nin denetimindeki Afrin’den çıkıp gelen biri Türkiye’nin göbeğinde bomba patlatıyor. Bu sırada İçişleri Bakanı da Türkiye’nin Erbil’e, Şam’a, Bağdat’a da güvenlik getireceği tezlerinde bulunuyor. İstanbul’da güvenlik sağlayamayanların komşu ülkelerde güvenlik sağlayacağı hayalleri görmesi kadar trajik bir şey olamaz” dedi.

Tehdidin bununla da hudutlu olmadığını öne süren Özdağ, ‘Suriye hududundaki muhakkak bölgelere Suriye’de denetimin HTŞ ve El Nusra’nın büsbütün kontrolüne girdiğini’ belirtti.

Özdağ “Dün burada altı şehit verdik. Ülke bu türlü yönetilmeye devam ederse çok daha şehit vereceğiz ne yazık ki. Türk milletinin başı sağolsun fakat artık Türk milletine de başsağlığı dilemek istemiyoruz” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir