Tanesi 6 lira olan tuvalet kağıdına tepki

MAHMUT VURAL / BURSADA BUGÜN

BURSA (İGFA) – Artan enflasyon ve minimum ücretin yetersizliği her geçen gün daha da hissedilir hale geldi. Yiyecekten içeceğe giysiye kadar artan artırımlara bir yenisi daha eklendi. Sigara, çikolata derken tuvalet kâğıdına da artırım geldi. Tuvalet kâğıtlarının fiyatları vatandaşları artık adediyle almaya zorlayacak.

TANESİ 6 TL’DEN HESAPLANIYOR

Tuvalet kâğıtlarına gelen artırımlara yetişemeyen üreticiler de artık tane fiyatını hesaplayarak satışa sunmaya başladı. 12’li Maylo 3 katlı Tuvalet kâğıdı 65 TL’den satılırken rulonun tanesi tam olarak 5 Lira 42 Kuruş’a denk gelirken öbür markalarda durum değişiyor. 12’li Papia Tuvalet kâğıdı 75 TL’ye satılıyor ve rulonun tanesi tam olarak 6 Lira 25 Kuruş’a denk geliyor. Durum bu türlü olunca vatandaşlar, artık muhtaçlığı kadar almaya yönelerek tane satışları başladığı vakit bu noktalara yönelecek üzere görünüyor.

“UTANMADAN TANE FİYATINI YAZMIŞLAR”

Bir vatandaş fiyatlara isyan etti. Meskenine aslında sıkıntı alışveriş yaptığını belirten vatandaş, “Gerçekten kâfi artık. Bu duruma dur diyecek insan yok mu? Bu marketleri denetlemeleri gerekiyor. Bugün aldığımız eser yarın birebir fiyatta olmuyor. Tuvalet kâğıdı almaya gittim, birde yanına utanmadan tane fiyatını yazmışlar. Olur mu ya? Beşerler eskisi üzere poşetlerini bile dolduramıyor” tabirlerini kullandı.

DİĞER MARKALARDA FİYATLAR NE DURUMDA?

12’li Maylo 3 katlı tuvalet kağıdı: 65 TL

12’li Beyaz Güvercin tuvalet kâğıdı: 79,90 TL

16’LI Beyaz Güvercin tuvalet kâğıdı: 123, 90 TL

32’li POFU Tuvalet kâğıdı: 125 TL

32’li Maylo 2 katlı Tuvalet kâğıdı: 155 TL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir