Southampton kesenin ağzını açtı, Göztepeli taraftarlar transfer bekliyor

Dünyanın en büyük ligleri ortasında gösterilen Premier Lig’de son sırada yer alıp kümede kalma savaşı veren Southampton orta transferde 7 oyuncuyu renklerine bağladı.

İngiliz grubu Avrupa’nın transfere en çok para harcayan ikinci kulübü oldu.

Bu süreçte Premier Lig devi Chelsea, 329.5 milyon Euro harcama yaparken, Sport Rebuplic şirketinin Göztepe dışında yönettiği başka kulüp olan Southampton ise 63.25 milyon Euro’yu kasasından çıkardı. 

Southampton, orta devirde sol kanat Kamaldeen Sulemana, santrfor Paul Onuachu, orta saha Carlos Alcaraz, kanat Mislav Orsic, sağ bek James Bree, stoper Jan Bednarek ve golcü Dan N’Lundulu’yu renklerine bağlayarak birebir ligde yer aldığı Chelsea’den sonra transfere en çok para harcayan kulüp olarak dikkat çekti.

İngiltere kuruluşlu Sport Republic’in CEO’su Danimarkalı Rasmus Ankersen’in başkanlığını yaptığı Göztepe’de ise şu ana kadar gerçekleştirilen destekler taraftarları tatmin edemedi.

Sosyal medyada her fırsatta ekibin hemen kaliteli transferlere muhtaçlık duyduğunu söz eden Göztepeli futbolseverler şu ana kadar kapalı kutu 3 yeni oyuncuyla tanıştı. 

3 DESTEK GELDİ

Göztepe, orta transferde ABD grubu Colarado Springs’ten golcü Michee Ngalina, Alman temsilcisi Kaiserslautern’den 10 numara Hikmet Çiftçi ve İtalyan takımı Frosinone’den orta saha Aliou Traore’ye imza attırdı.

Göztepeli taraftarlar idareden golcü transferi beklerken, Ankersen ve grubunun 8 Şubat’ta sona erecek orta transfer periyodunda kadroya birkaç oyuncu daha kazandırmaya çalıştığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir