Sinan Oğan’dan dikkat çeken ‘Bahçeli’ açıklaması

Dışişleri Bakanı ve AK Parti milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu ve Cumhurbaşkanı Seçimi birinci tıp adaylarından Sinan Oğan Antalya’da vatandaşlarla bir ortaya geldi.

2. tıpta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleme kararı alan Oğan, “Sığınmacılar konusunu Sayın Cumhurbaşkanımızla konuştuğumuzda geri dönüşlerin bir takvimi olduğunu gördük. Biz de demiyoruz ki ‘Bir gecede dolduralım gönderelim’. Hudutlarımızda güvenliğin artırılması da bizim talebimizdi, tabi ki Cumhurbaşkanı ona da karşı çıkmadı.” dedi.

2015 yılında MHP’den ihraç edilen Oğan, ayrıyeten şu tabirleri kullandı: “Biz arkadaşlarımızla istişare ettik en hakikat kararın Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklemek olduğunu gördük. Türk milliyetçileri ve Atatürkçüler de bu yanlışsız kararı destekleyecekler. Biz mevsimlik milliyetçilerle değiliz. Sayın Bahçeli’nin de olduğu ittifakı seçmeyecektik de gidip HDP’nin dayanak verdiği ittifakı mı seçecektik. Bizim ortamızda şu yahut bu sıkıntılar olabilir ancak memleket kelam konusu olduğunda Türk milliyetçileri birleşecektir.

Türk dünyasının olduğu yerde olmayıp da kendilerine farklı dünya kurmaya çalışanların yanında mı olacaktık? Artık sırada 28 Mayıs var. Yarın inşallah hepimiz sandığa gideceğiz ve gereğini yapacağız. O gereğini biz yaptığımız vakit küsuratlarla değil yüksek bir farkla o seçimi aldığımız vakit Türkiye’nin dostlarını sevindireceğiz, düşmanlarını da kahredeceğiz inşallah.”

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir