Rusya Dnipropetrovsk’i vurdu: 23 ölü, 22 yaralı

Rusya, 24 Şubat’ta Ukrayna’ya başlattığı taarruzlarını sürdürüyor. Rusya’nın Dnipropetrovsk bölgesindeki son akınlarına ait açıklama yapan Dnipropetrovsk Valisi Valentyn Reznichenko, “Nikopol kentinde, Rus ordusu tarafından 13 kişi öldürüldü ve 11 kişi yaralandı. Düşman, bölgeyi 2 kere Grad MLRS çok namlulu roketatarlar ile vurdu. Ayrıyeten 80 roketatar fırlatıldı. Beşerler meskenlerinde uyurken, düşman kasıtlı ve sinsi bir taarruz gerçekleştirdi. Marhanets ve Myrove ateş altında. Marhanka’da 10 kişi öldü, 11 kişi yaralandı” sözlerini kullandı.

ÇOK SAYIDA BİNA VURULDU

Kentteki çok sayıda binanın amaç alındığını da söyleyen Reznichenko, “20’den fazla apartman, bir idari hizmet merkezi, bir kültür merkezi, bir yurt, 2 okul, belediye meclis binası ve birçok yapı tahrip edildi. Elektrik çizgileri arızalı. Marhanets halkının birçoklarına elektrik sağlanamıyor. Acil durum grupları çalışıyor” dedi.

Rus ordusunun 4 Ağustos’ta Ukrayna’nın doğusunda yer alan Donetsk bölgesine yönelik akınlarında 8 kişi hayatını kaybetmiş, 3’ü çocuk 4 kişi yaralanmıştı.

KAYNAK: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir