‘Provokatörlük yapıyor’

ANKARA Milliyet – Bahçeli, “FETÖ’nün Siyasallaşma Sinsiliğine Hizmet Edenler” başlığıyla yaptığı yazılı açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun “aleni halde devlete saldırdığını, bununla yetinmeyip Erzurum ziyaretinden çabucak sonra koşa koşa Uludere’yi ziyaret edip kabuk bağlamış yaraları açmaya çalıştığını” belirterek, bunun “su katılmamış bir provokatörlük” olduğunu öne sürdü. Bahçeli şöyle devam etti: “Türkiye Cumhuriyeti’nde ‘Roboski’ diye bir yerleşim yeri olmamasına karşın, bölücü terör örgütünün bu kirli üslubunu seslendiren Kılıçdaroğlu bir sefer daha yaş tahtaya basmıştır. Uludere ilçesinin Ortasu köyünde 28 Aralık 2011 tarihinde yaşanan müessif hadisenin üzerinden geçen 11 yıl sonra helalleşme maskesi altında bölücü tezlere takviye vermek, terör örgütünün değirmenine su taşımak aymazlık ve tabansızlıktır.”

Bahçeli, “Uludere’den Roboski, Türkiye’den de Kürdistan çıkarmayı düşleyen kim olursa olsun akıbeti felakettir, bu çerçevede yanlış hesap yüklü bir maliyetle Türk milletinin kutlu iradesine çarpıp bölücü ittifakın doruğuna binecektir” değerlendirmesini yaptı. “Zillet ittifakı PKK’nın kanlı ve kahredici istikametindedir. FETÖ de ahtapot üzere bu ittifakı sarmış, uyuşturmuş, akıl ve siyasetine ambargo koymuştur” diyen Bahçeli, şu tabirleri kullandı:

‘Kaçak güreşmeyin’

“CHP ve başka vagon partileri şayet FETÖ’yü siyasallaştırma konusunda gizil ve bâtın bir gayenin takipçisi ise bunu milletimizin karşısına çıkıp anlatacak yürekli hali gösterebilmeli ve kararı da Türk milletine bırakmalıdırlar. Bizim nazarımızda PKK ile FETÖ ortasında hiçbir fark yoktur. Hiç kimse minderden kaçmamalı, kaçak güreşmemelidir. Siyasi namus mucibince herkes tercihini yapmalı, nerede durduklarını, kimlerle yanak yanağa verdiklerini, nasıl bir emel ve maksat birlikteliği içinde yer aldıklarını açıklamalıdır.”

Bahçeli, ABD’nin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’e sahip çıktığına dikkat çekerek şunları kaydetti: “Terörist başı Gülen’i Türkiye’ye iadeye yanaşmayan ABD idaresi, Washington ile Pensilvanya ortasında casusluk ve istihbarat köprüsü değil, siyasi ilişki kuracak hali gösterebilmelidir.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir