Özgür Özel kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte Özgür Özel’in biyografisi

Uzun yıllardır CHP’de siyaset yapan Özgür Özel, basında yer alan haberlerin akabinde vatandaşların merak ettiği isim oldu. Özgür Özel’in mesleksel mesleğinin yanı sıra aile ve özel hayatı da merak ediliyor. İşte, Özgür Özel’in biyografisi …

1974 yılında Manisa’da dünyaya geldi. İlkokul ve lise eğitiminin akabinde Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitirdi.

Manisa Eczacı Odasında 1 dönem Genel Sekreterlik ve 2 devir Oda Başkanlığı vazifelerini yaptı. Tıpkı yıllarda Manisa Akademik Odalar Birliği Dönem Sözcülüğü ve Başkanlığı vazifelerini yürüttü. Memleketler arası Eczacılık Federasyonu, Avrupa Birliği Eczacılık Grubu, Avrupa Eczacılık Forumu üzere milletlerarası örgütlerde üyeliği bulunmaktadır. Türk Eczacıları Birliğinde 1 devir Saymanlık, 2 devir Genel Sekreterlik misyonlarını yürüttü.

CHP’den 24, 25 ve 26. Periyotta Manisa Milletvekili seçildi. Sıhhat, Aile, Çalışma ve Toplumsal İşler Kurulu, Soma Maden Araştırma Kurulu, CHP Cezaevleri İzleme ve İnceleme Komitesi ve CHP Üniversitelerin ve Öğrencilerin Sıkıntılarını Araştırma Kurulu Üyeliği misyonlarını üstlendi.

Evli ve bir çocuk babası olan Özel, yeterli seviyede Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir