MHP’de milletvekilliği aday adaylığı başvuruları sona erdi

MHP Genel Lider Yardımcısı Feti Yıldız, partisinin milletvekili aday adaylığı sürecinin tamamlandığını ve 1890 kişinin müracaat kaydının kabul edildiğini açıkladı.

Yıldız, MHP’nin milletvekili aday adaylığı sürecine ait yaptığı yazılı açıklamada, 14 Mayıs’ta yapılacak 28. Periyot Milletvekili Genel Seçimleri için 14 Mart’ta başlayan aday adaylığı müracaatlarının bugün saat 17.00 prestijiyle sona erdiğini belirtti.

Başvuru sırasında milletvekili aday adaylarından istenen ve teslim edilen evrakların Hukuk ve Seçim İşlerinde oluşturulan hukukçular heyeti tarafından incelendiğini söz eden Feti Yıldız, şunları kaydetti:

“Bu ana kadar yapılan incelemelerde aday adaylığı kabul edilmeyen müracaat sahiplerine evrakları iade edilmiştir. İstenilen evraklarda rastgele bir eksiği bulunmayan ve müracaat kaydı kabul edilen aday adayı sayısı 1890 kişidir. 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi tüm takımlarıyla birlikte azim ve kararlılıkla çalışarak, Türk milletinin demokratik iradesinin Cumhur İttifakı’nın zaferini ilan edeceği sonuca odaklanmıştır. Bu mühlet zarfında daima birlikte Türk ve Türkiye Yüzyılı’nı inşa etme sorumluluğu üstlendiğini gösteren tüm aday adaylarımıza teşekkür eder, muvaffakiyetler dilerim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir