Kaftancıoğlu: İstanbul seçimlerinin mimarı Kılıçdaroğlu’dur

CHP Hamburg Birliği, “Cumhuriyetin İkinci Yüzyılında Demokrasi Mücadelesi” başlıklı bir panel düzenledi. Panele, CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, CHP Bayan Kolları Lideri Aylin Nazlıaka, CHP Hamburg Birlik Lideri Hulisi Işıtan, evvelki periyot CHP Hamburg Birlik Lideri Erol Buldak, Sol Parti Eyalet Milletvekili Mehmet Yıldız, Hamburg Eyalet Milletvekili Yusuf Uzundağ, Yeşiller Partisi Hamburg Parlamento üyesi Filiz Demirel, Yeşiller Eyalet Milletvekili Güngör Yılmaz, SDP Milletvekili Ali Şimşek ve Sol Parti Milletvekili Metin Kaya’nın yanı sıra Alevi Dernek temsilcileri, Sendika temsilcileri, STK Liderleri, Spor Dernek Liderleri ve DÜZGÜN Parti’den temsilciler katıldı.

Anka’nın aktardığına nazaran, CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu’nun konuşmasından satırbaşları şu formda:

HEP BİRLİKTE KURTARMA SEÇİMLERİDİR: Önümüzdeki seçimler; iktidar değişikliğinden çok, yüzüncü yılına yaklaştığımız cumhuriyetimizin gelecek yüzyılını kurtarma seçimleri vizyon değiştirme, vizyon geliştirme ve bu topraklarda demokrasiyi yerleştirme hangi siyasi iktidar bundan sonra gelirse gelsin bir daha bu topraklarda bu türlü karanlık devirlerin yaşanmasını tedbire seçimidir.

Yani yalnızca bugünü kurtarma değil, daima birlikte geleceği kurmak, yine inşa etme ve daima birlikte kurtarma seçimleridir.

SİYASETÇİNİN MİSYONU: Türkiye’yi çok yakından takip ettiğinizi biliyorum, yüreğinizin büyük bir kısmının orayla attığını biliyorum. Türkiye’de şöyle bir gerçeklik var. Bu gerçeklik bizim vatandaşımızın acı gerçekliği diye tanım ettiğimiz. Bunları uzun uzun anlatmayacağım zira siyasetçinin vazifesi, yoksulluğu anlatmak-yönetmek değil, çözmektir. Yoksulluğu yok etmektir.

OTORİTER BİR İDARESİ, DEMOKRASİ YOLUYLA GÖNDERECEĞİZ: 3 milyon 250 bine yakın haneye girebildik. Kapılar artık yüzümüze çarpılmıyorsa, kapıyı açan kişi iktidardaki bir partinin yöneticisi olmasına karşın buyurun içeri girin, kahve içelim diyorsa. Bu ne manaya geliyor biliyor musunuz? Yüzüncü yıla gelirken bu ülke ve bu ülkenin insanları bu ülkede yaşayan 86 milyon insan; farklılıklarını artık zenginlik olarak görüp hengame etmeden, kardeşçe yaşamak istiyor. Vatandaşa saygıyı ve samimi bir biçimde özgüvenini anlattığınızda Türkiye’de, yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada tahminen de bir birincisi başaracak sizlerin de sayesinde.

Otoriter bir idaresi, demokrasi yoluyla göndereceğiz. O nedenledir ki bana on yıla yakın ceza verip siyasi yasaklı hale getiriyorlar. O nedenledir ki 16 milyon İstanbulluya hizmet eden belediye liderimiz Ekrem İmamoğlu’na ceza vererek siyasi yasaklı hale getirmek istiyorlar.

İSTANBUL SEÇİMLERİNİN MİMARI KILIÇDAROĞLU’DUR: Siyasetçiler genelde oburlarının emeğinin üzerine konmayı severler. Bu bir alışkanlık oldu. İstanbul seçimlerinin mimarı, tüm Türkiye’de yalnızca İstanbul değil inanılmaz bir strateji ve kararlılıkla süreci birinci günden kurgulayan hatta birinci günden değil 10 yıl öncesinden planlayan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’dur. O hak teslimini yapmak zorundayım. Biz Genel Liderimiz Kılıçdaroğlu’nun bu söylediğim sürecinde inanarak gereken katkıyı daima birlikte sizin de sayenizde verebildiysek ne keyifli.

‘BİZİ KURTARIN DİYORLAR’

CHP Bayan Kolları Genel Lideri Aylin Nazlıaka ise şunları söyledi:

“Bizler daima alandayız. Az evvel liderim bahsetti. Ben; 973 ilçemiz var Türkiye’de, 973 ilçenin 413’ünde birebir çalışma yapmış olan bir arkadaşınızım. 81 ili birkaç sefer dolaştım. Yani dünyanın etrafında üç sefer dönecek kadar yol kat etmişim.

Çünkü dünyanın etrafı 40 bin km. Biz 150 bin kilometre yapmışız. Son iki yıl içerisinde. Bu ortada partimize 110 bin yeni bayan üye katmışız, erkek üyeleri de yapmaya devam ediyoruz. Bu türlü bir tempoda çalışıyoruz.

Ve nereye gitsek şu kelimeyi duyuyoruz. ‘Kurtarın bizi’ diyorlar, kurtarın bizi. İşte o yüzden artık gün değişim günüdür. Onun için her ne kadar birileri tırnaklarını geçirip o koltuklara tutunmaya çalışsa da ‘yolcudur abbas, bağlasan durmaz’ Alanda en çok şunu görüyoruz kıymetli arkadaşlar, AKP’nin artık bir inandırıcılığı kalmamış. Anlatacak yeni bir öyküsü, verecek yeni bir vaadi kalmamış.

‘BİR TARAFTA; EŞİTLİK MÜCADELESİ…’

Bir tarafta; eşitlik gayreti verenler var, öbür tarafta ise ben eşitliğe inanmıyorum diyenler var. Bir tarafta bayana yönelik şiddetle samimi olarak gayret edenler, yalnızca bunun için Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nde İstanbul Sözleşmesi’nin bir unsurunu hayata geçirip 7/24 faaliyet gösteren bir davet merkezi kurarak tüm şiddet mağduru bayanlara ve istismara uğrayan çocuklara ve onların ailelerine fiyatsız hukuksal takviye, fiyatsız ruhsal danışmanlık dayanağı ve CHP’li belediyelerin olduğu yerlerde barınma muhtaçlığının, burs muhtaçlığının karşılanması üzere mevzularda hizmet veren bir Cumhuriyet Halk Partisi ve bir millet masası var.

Diğer tarafta ise İstanbul Sözleşmesi’ni bir gecede fesheden ve bayanların can simidi olmasına karşın İstanbul Sözleşmesi’ni asla ve asla yürürlükteyken de uygulamaya koymayan unsurlarını yerine getirmeyen bir iktidar var.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir