Koku Tüm Mahalleyi Sardı: Evden 40 Ton Çöp Çıkarıldı

Sokaktan ne bulduysa konuta getirdi, meskendeki çöp ölçüsü o kadar arttı ki kokular artık apartmanı bile geçip tüm mahalleyi sardı. 

Eskişehir’de apartman sakinlerinin yayılan pis koku nedeniyle şikayet ettiği Zeynep O.’ya ilişkin daire, mahkeme kararıyla boşaltıldı. Konuttan paklık işçisince yaklaşık 40 ton çöp çıkarıldı.

Odunpazarı ilçesine bağlı İstiklal Mahallesi Mustafa Kemal Atatürk Caddesi’ndeki bir apartmanın 2’inci katında oturan Zeynep O.’nun, konutta topladığı çöpler bir mühlet sonra apartmanda pis kokuya neden oldu.

Apartman sakinleri, ihtarlarına karşın dairesine çöp toplamaya devam eden Zeynep O. hakkında savcılığa şikayette bulundu. Mahkeme, meskenden çöplerin temizlenmesi kararı verdi. Bu karar üzerine Odunpazarı Belediyesi ve Konutunuzda (SOBE) grubu ile belediyenin Paklık İşleri Müdürlüğü Kırsal Hizmetler Müdürlüğü takımları, Zabıta ve polis harekete geçti.

Apartmanın olduğu sokağa kamyonlar getirilirken, yol trafiğe kapatıldı. Zeynep O.’nun dairesinden paklık görevlilerince yaklaşık 40 ton çöp çıkarıldı.

Zeynep O.’nun karşısındaki apartmanında oturan Mehmet Alparslan, çöp kokusunun kendi dairelerine kadar ulaştığını söyledi. Birçok defa uyarılmasına karşın Zeynep O.’nun çöpleri meskeninde toplamaya devam ettiğini tabir eden Alparslan şunları söyledi:

‘Ben karşı apartmandan komşusuyum. Konutu çok pis kokuyor. Gece gündüz konutun önüne gelip gidenler oluyordu ama kendisi hiçbir biçimde komşularına yardımcı olmuyordu. ‘Evi temizleyin, sisteme sokun. Mahallede koku oluyor’ diyorduk. Konutu de çok pis kullanıyordu. Mahalle olarak rahatsızız. Bu mevzuda tüm apartman ve mahalle rahatsızdı. Dışardan ne bulursa konuta getiriyordu. Ben onları görüyordum. Kendisine de söylüyorduk. ‘Ne bulursan getirme’ diyorduk. Ancak eline ne geçerse getiriyordu. Herhalde ruhsal rahatsızlığı vardı. Hatta koridorun girişinde bile karton ve teneke kutular vardı. Daire kapısına bile bir sürü eski ve atık gereç koyuyordu. Mahalle olarak bu durumdan 3 yıldır rahatsızız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir