Fatih Portakal İzmir’e neden gittiğini açıkladı… ”Silah aldım, korumayla dolaştım”

Spiker Fatih Portakal bir müddet sunuculuğu bırakıp gözlerden uzak yaşamaya karar vermişti. Uzun müddet sonra ekrana dönen Portakal Uzman Psikolog Gökhan Çınar’ın sunduğu Katarsis’e konuk oldu.

Fatih Portakal İzmir’e gitmesine dair “Benim için her şey sıhhat giderken de öyleydi. Gitmek çok yeterli geldi, 2.5 yıldır doğaylayım memnunum, son derece yanlışsız bir karar verdim” dedi.

İDDİALARI YALANLADI

İstifaya zorlandığına dair tezlere da karşılık veren spiker bu tezleri yalanladı ve “Daha evvel de bırakmıştım. Düşünsene haber sunuyorsun 1 saat sonra birisi seni arıyor, Cumhurbaşkanı senin hakkında konuştu alım olsun yahut yayın yapıyorsun öğrenmişsin RTÜK’ten belgen gidecekmiş… Yılgınlıklar oldu, düşünsene koskoca ülkenin cumhurbaşkanı gidiyor meydanda ‘Patlatırlar enseni’ diyor. Bunlar kolay şeyler mi? Cumhurbaşkanı kim ben kimim? Bunlar insanın içinde tortu bırakıyor” dedi.

“KORUMAYLA GEZİYORUM”

Fatih Portakal uzun yıllar müdafaayla dolaştığını da açıklayarak “Valilik müdafaasıyla geziyorum bunların hepsi üst üste geliyor. TL bu tarafta dursun ben gideceğim diyorsun. Ben babamın mevtini gördüm o biçimde ölmek istemiyorum, gerilimden uzak huzurlu olmak istiyorum” dedi.

“TABANCA ALDIM LAKİN KULLANMADIM”

Ekranlara dönen Portakal ayrıyeten toplumsal yaşantısının daralmasına dair “Sıkıcı, işten konuta konuttan işe. Telefonla konuşurken bile korkuyorsun. Ulan başıma bir şey gelir mi diye düşünüyorsun, benim üzere adam devletten tabanca aldı. Ortamın gerildiği vakitlerde çantama alırım, belime takarım hiç kullanmadım lakin buna gerek var mı?” dedi.

Fatih Portakal ayrıyeten konuşmasının devamında “Ben toplumsal demokrat bir adamım. Çok politize olduğumuz için idare zihniyetine karşıyım. Zira ben artık ideolojilerin tükendiğini düşünüyorum. Vicdanlı haber yapıyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir