İYİ Parti: Yavaş ve İmamoğlu’nun ziyareti söz konusu değil

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Şiddetli, parti genel merkezinde süren toplantıya ait basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Altılı Masa’ya ağır suçlamalarda bulunarak masadan kalkan DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener’in, aday olmaya davet ettiği CHP’li İmamoğlu ve Yavaş ile görüşeceği belirtilmişti. Kürşad Şiddetli, haberin ‘gerçek olmadığını’ savunarak, “Ne bizim bu türlü bir talebimiz oldu, ne de belediye liderlerinin talebi oldu” diye konuştu.

Zorlu, Meral Akşener’in dün yaptığı basın toplantısında; cumhurbaşkanlığı adaylığı için İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş’ı işaret ettiğini anımsatırken, “Özellikle bugün, gün içerisinde kimi haberler kamuoyuna yansıtıldı. Evvel birinci olarak şu an Ankara’da bulunduğunu öğrendiğimiz değerli 10 belediye liderinin sayın Genel Liderimizi ziyaret edeceği, akabinde birkaç saatlik dilim içerisinde sayın İmamoğlu ve sayın Yavaş’ın Genel Liderimiz ziyaretleri kelam konusu olduğu istikametinde bir haber geçildi” dedi.

‘GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR’

Zorlu, “Biz şeffaf, sorumluluk anlayışımız gereği her mevzuda olduğu üzere bu hususta da açık ve netiz. Ne bizim bu türlü bir talebimiz olmuştur ne de değerli belediye liderlerinin bizden bir talebi olmuştur. Şu anda kamuoyunda dolaşan bu bilgilerin hiçbirisi 10 belediye lideri da dahil, pahalı iki belediye liderinin da ziyaretleri ile ilgili bilgiler ve haberler gerçeği yansıtmamaktadır” diye konuştu.

‘SORUMLULUĞUMUZUN FARKINDAYIZ’

Zorlu, toplantının gündemine ait yöneltilen soruya, “Biz istişareye kıymet veren bir partiyiz, bunun her fırsatta altını çiziyorum. Memleketimizi, milletimizi ilgilendiren çok değerli bir mevzu. Sorumluluğumuzun da hakikaten farkındayız. Genel Liderimiz bundan sonra sık sık milletvekillerimiz ve başkanlık divanımızla bir ortaya gelecek. Bugün de tekrar bu gelişmeler doğrultusunda bir görüş alışverişi yapmaktayız. Toplantımız da şu anda devam ettiği için içeriğine yönelik net bir şey söylemeyeceğim” diye karşılık verdi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir