Ivana Knoll, Dünya Kupası’nda giydiği kıyafetler sebebiyle hapis cezasıyla karşı karşıya!

IVANA KNOLL’E MAHPUS ŞOKU! ‘ŞOK OLDUM’

Hırvatistanlı ünlü model Ivana Knoll, Katar Dünya Kupası’nda giydiği kıyafetler yüzünden mahpus cezasıyla karşı karşıya. Katar’da kurallar sebebiyle başı kederde olan Knoll yaptığı açıklamada ‘Şok oldum’ dedi. İşte detaylar…

HIRVATİSTAN’I DESTEKLEMEK İÇİN STADYUMDA

Hırvatistan ile Fas ortasındaki Dünya Kupası F Kümesi birinci maçı, geçtiğimiz hafta Katar’da gerçekleştirildi. Müsabaka berabere sonuçlanırken, Al Bayt Stadyumu’na bir diğer olay damga vurdu. Hırvatistanlı model Ivana Knoll, kadrosunu desteklemek ismine stadyumda bulundu.

GİYDİĞİ KIYAFETLER YÜZÜNDEN BAŞI BELADA

2022 Katar Dünya Kupası daha evvel düzenlenen turnuvalardan daha farklı. Katar hükumetinin belirlediği giysi kurallarını hiçe sayan Hırvatistanlı ünlü model Ivana Knoll’ün giydiği kıyafetler yüzünden başı belada.

BÜYÜK TEHLİKE İLE KARŞI KARŞIYA

Düzenlenecek Dünya Kupası öncesi bir dizi yasak getiren Katar hükümeti, bayanların stadyumlarda açık giyinmesini ve alkol içmeyi yasaklamıştı. Ivana Knoll’un verdiği derin göğüs dekolteli pozlar sonrasında öfke küpüne dönenKatarlılar harekete geçti. Yasaklara karşın ülkesi Hırvatistan – Fas maçına dekolteli bir kıyafetle gelen Ivana Knoll’un büyük bir tehlikeyle karşı karşıya olduğu konuşuluyor.

HAPİS CEZASI SAVI

Katar’ın koyduğu yasakları çiğneyen Ivana Knoll’un mahpus cezası alabileceği tarafında tezler ortaya atıldı. Mahpus cezasının gündeme gelmesinin akabinde Hırvatlar, Ivana Knoll’a dayanak çıktı. Bu türlü bir olayın çağımıza muhalif olduğunu ve herkesin özgür biçimde giyinebilmesi gerektiğini savunan taraftarlar, Ivana Knoll’un ülkesine dönmesini istiyor.

‘KURALLARI DUYUNCA ŞOK OLDUM’

Fas maçı sonrası açıklamada bulunan Ivana Knoll, “Katar’da düzenlenecek Dünya Kupası’nın bize kimi özgürlükler tanıyacağını ve rastgele bir kısıtlama olmayacağını düşünüyordum. Sonra kuralları duydum ve şok oldum. Kıyafet yönetmeliği omuzları, dizleri, göbeği ve her şeyi göstermeyi yasaklıyor ve ben de her şeyi kapatacak kıyafet yok.” dedi.

‘HAPİS CEZASINDAN KORKMUYORUM’

Ivana Knoll, Avrupa’da başörtüsüne hürmet duyduklarını ve tıpkı hassaslığı Katar hükumetinden beklediğini söz ederek “Çok kızgındım zira şayet Müslüman değilsem ve biz Avrupa’da başörtüsüne ve peçeye hürmet duyuyorsak, onların da bizim hayat biçimimize, dinimize hürmet duymaları gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

‘KIYAFETLERİM BİRİNİ NASIL İNCİTEBİLİR?’

Kıyafetleri nedeniyle tutuklanma riski olup olmadığı sorulduğunda Knoll, “Böyle bir şeyden asla korkmam” karşılığını verdi. Knoll, yaptığı şeyin diğerlerini incitmediğini söyledi ve ekledi: “Bence elbisem yahut bikinim birini nasıl incitebilir? Lütfen bana bunu açıklayın.”

YENİ ÜYE OLAN HERKESE 20 TL ARMAĞAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir