Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 1 Mayıs paylaşımı Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü hasebiyle bildiri yayımladı.

Erdoğan, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, geçimini kaptanlık yaparak sağlayan emektar bir babanın evladı olduğunu anımsattı.

Gençlik yıllarında İETT’de emekçi olarak çalışarak ter döktüğünü belirten Erdoğan, “Emeğin, alın terinin, arkadaşlarla bir sıcak somunu paylaşmanın memnunluğunu çok uygun bilirim. Ülkemize siyaset yoluyla hizmet etme gayretimizde bu köklerimizi ve nereden geldiğimizi asla unutmadık. Hep sizlerin hakkını teslim etmeye çalıştık. Yıllarca istismar materyali yapılan 1 Mayıs’ı sizler için tatil ilan ettik, gerçek manada personel bayramı yaptık.” tabirlerini kullandı.

“2002’de 184 lira olan, yani 126 dolara tekabül eden taban fiyatı bugün 8 bin 500 liraya, yani 437 dolara yükselttik. Minimum fiyatı ve öbür ücretlilerin taban fiyat kadarki gelirlerini vergi dışı bıraktık. Ne yaptıysak bir arada yaptık, bir arada başardık, sırt sırta vererek zorlukların üstesinden beraberce geldik. İnşallah Türkiye Yüzyılı’nı da yeniden sizlerle bir arada inşa edeceğiz. 14 Mayıs’ta siz emekçi kardeşlerimin dayanağına güveniyorum. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününüzü canıgönülden tebrik ediyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın paylaşımında, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü iletisi ile ilgili görsel de yer aldı.

Kaynak: AA / Fatma Sevinç Çetin – Şimdiki

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir