İneğin öldürdüğü sanılan adamı oğlu öldürmüş

Isparta’nın Yalvaç ilçesinde 3 Kasım günü Gürsel Akkuş, meskeninin ahırında ailesi tarafından kanlar içinde yatarken bulundu. Köyde gündelik işlere giderek geçimini sağlayan evli ve 1 çocuk babası Akkuş’un, ineğin boynuz darbeleriyle öldüğü sanıldı.

DHA’nın aktardığına nazaran, jandarma daha sonra olay yerinde silah izlerine rastlayınca soruşturma genişletildi. Akkuş’un otopsisinde barut bedende barut tespit edildi. Akkuş’un başına domuz kurşunu diye tabir edilen tek kurşun isabet ettiği anlaşıldı. Olaydan 5 gün sonra Gürsel Akkuş’un öldürüldüğünü belirleyen jandarma, çok sayıda kişinin tabirine başvurdu. Gürsel Akkuş’un eşi Nafiye Akkuş sorgusunda, oğlu Sedat Akkuş’un olaydan sonra aile içinde yaptıkları konuşmalarda cinayeti işlediğini kendisine söylediğini belirtti. Dudu Akkuş da kayınvalidesinin tabirini doğrulayınca Sedat Akkuş çapraz sorguya alındı.

İTİRAF ETTİ

Sedat Akkuş, tabirinde cinayeti itiraf etti. Babasını, babasının tek kırma av tüfeğiyle öldürdüğünü söyleyen Sedat Akkuş sözünün akabinde geçen hafta salı günü sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Yalvaç T Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

Sedat Akkuş’un eşi ve 3 çocuğu ile babası Gürsel Akkuş ve annesiyle birlikte birebir konutta oturduğu, Sedat Akkuş’un konuta daima geç gelmesi nedeniyle baba-oğul ortasında vakit zaman tartışmalar yaşandığı öğrenildi. Olay günü de meskene geç gelen Sedat Akkuş’un babasıyla tartıştığı, akabinde da cinayeti işlediği tespit edildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir