Gezi tutuklusu Çiğdem Mater’in mektubu Ayvalık Uluslararası Film Festivali’nde okundu: Özgür günlerde, festivallerde yeniden buluşmak için sabırsızlanıyorum!

Gezi Davası’nda tutuklanan Çiğdem Mater’in mektubu Ayvalık Memleketler arası Şenliği’nde okundu. Mater, şenliğe gönderdiği mektubunda, “En bayıldığım şenliklerden olan Ayvalık’ı kaçırdığım, Yaban üzerinden annelik, kadınlık ve göçmenlikle ilgili konuşup, sohbet edemeyeceğimiz için çok üzgünüm. Özgür günlerde, şenliklerde tekrar buluşmak için sabırsızlanıyorum!” tabirini kullandı.

Ayvalık Milletlerarası Şenliği’nde Seyahat Davası’nda tutuklanan Çiğdem Mater’in üretimcileri ortasında olduğu ‘Yaban’ sinemasının gösterimi öncesi arkadaşı ve sinemanın Yürütücü İmalcisi Emine Yıldırım Mater’in bildirisini okudu.

Mater, “Yaban üzerinden annelik, kadınlık ve göçmenlikle ilgili konuşup, sohbet edemeyeceğimiz için çok üzgünüm. Özgür günlerde, şenliklerde buluşmak için sabırsızlanıyorum” dedi. Şenliğe sinema grubu ile birlikte Çiğdem Mater’in eşi gazeteci Murat Utku da katıldı.

Çiğdem Mater, mektubunda şu satırlara yer verdi:

“Çok sevgili Ayvalık sinema severler, Bugün çok emek verdiğimiz sinemamız Yaban’ı perdede, sizlerle birlikte izleyemediğim için çok üzgünüm. Ne hoş ki Yaban’ın şahane takımının bir kısmı bugün orada sizlerle birlikte.

En bayıldığım şenliklerden olan Ayvalık’ı kaçırdığım, Yaban üzerinden annelik, kadınlık ve göçmenlikle ilgili konuşup, sohbet edemeyeceğimiz için çok üzgünüm.

Özgür günlerde, şenliklerde tekrar buluşmak için sabırsızlanıyorum!

Bakırköy Bayan Cezaevi’nden sevgilerimle
Çiğdem Mater”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir