Erden Timur ateş püskürdü! “G.Saray’a karşı bir travması var”

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur Nef Stadyumu Basın Toplantı Odası’nda gündeme dair düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

İşte Erden Timur’un açıklamalarından satırbaşları:

“Herkes için adalet…”

Toplantının gündem unsurunun ayrıcalık değil adalet olduğuna dikkat çeken Erden Timur, “Bu toplantının ana gündemi başından sonuna adalet olacak. Ve adalet dendiğinde, herkes için adalet demek. Bu kimsenin kendi için eğip bükebileceği bir sistem değil. Ayrıcalık değil, adalet istiyoruz. Maçlarımızın büyük kısmı iki VAR hakemine verilmiş. Bu iki isim misyonlarını o kadar güzel yapmışlar ki, daima bizim maçlarımıza atanmışlar. Fenerbahçe’nin 4 sefer lehine, 1 kere aleyhine karar verildi. Biz ise VAR odası diye bir şey göremedik. Bu bir kurgu ve biz bu kurguyu bozar, yapanın da başına yıkarız.” formunda konuştu.

“Atamalar yapay mı değil mi bilemiyoruz. Fakat kimse bizim aklımızla alay etmesin. Bu atamaların çok bariz bir sebeple yapıldığı ortada. Geçen sene Rizespor maçımızı yöneten ve o maçtan sonra hakemliği bitme noktasına gelmiş Ali Palabıyık, yeniden maçımıza atanıyor. Bir hakem nasıl Galatasaray’ın maçında karşı kadronun formasını giyip maça gidebilir? Mete Kalkavan da travmalı hakemlerden biri. Haydi yaptı diyelim, nasıl soruşturma açılmaz?”

“VAR’la ilgili mevzularda milletlerarası bir derste bilinen bir metafor varmış. Hakem VAR’a çağırıldığında durumu izleyince, karnına yumruk yemiş üzere olmalıymış. Bizler de taraftar olarak ekran karşısında daima yumruğu yemiş üzere hissediyoruz.”

“Biz bağırarak konuşmayacağız. Haklı olanın bağırmasına gerek yok. Kararlılıkla konuşacağız, anlatacağız. Biz bundan sonra her şeyi, her vakit kamuoyu ile paylaşacağız. Bu yol sabır gerektiriyor. 1-2 haftada çabucak her şeyin değişmesini beklemeyelim. Ne olursa olsun yılmamak gerekiyor. Bizin ne yapacağımız belirli, tek tek. Bundan sonra çok farklı olacak.”

“Biz bundan sonra her şeyi, her vakit kamuoyu ile paylaşacağız. Bu yol sabır gerektiriyor. 1-2 haftada çabucak her şeyin değişmesini beklemeyelim. Ne olursa olsun yılmamak gerekiyor. Bizin ne yapacağımız belirli, tek tek. Bundan sonra çok farklı olacak.”

“Seferovic’in Trabzon maçındaki konumu ele çarpma, VAR’a gidilmedi. Fenerbahçe’ye misal durumda penaltı verildi. Gaziantep maçında Abdülkerim’in ikinci sarı ve kırmızısı. Emsal konumda Fenerbahçe’ye kart yok. Bunun farkındayız.”

“Kayserispor maçında 27. saniyede konum oluyor. 20 saniye sonra korner kullanılıyor, demek ki 20 saniyede bu konum izlenmiş. Lakin konumun tekrarı 5. dakikada gösteriliyor ve yanlışsız açı da 9. dakikada gösteriliyor. Fakat Galatasaray’ın aleyhine olduğu vakit, bu konumlar çabucak gösteriliyor. TFF’de bu manzaralar inceleniyor fakat Icardi’nin durumunda net bir açı yok. Belçikalı bir yetkili durumun penaltı olduğunu fark ediyor ve kale ardı kamerası olduğu sonra akıllarına geliyor.”

“Yönetmenlerin seçtiği imajların, kulüpler tarafından gönderildiği çok bariz. Yayıncı kuruluş, gol atan oyuncunun ailesinin olduğu locayı nereden biliyor? Yayıncı kuruluşla VAR birebir manzaraları inceliyor, yani bu türlü bir irtibatınız varsa öbür şeyler de olabilir. O kadar uzman göz, birlikte inceleme yaparken bariz olan mevzuları görmezden geliyorlar. Bu işi kasıtlı yapan bir kurum var, kimse kimseyi geri zekalı zannetmesin. İnsanları sahiden bezdirdiniz. Bundan sonra herkesin yaptığı şey ortaya çıkacak”

“Bir uçak kazası olduğu vakit birinci evvel sabotaj soruşturması yapılır. Sabotajın tillahi burada yapılıyor. Yazık, günah. Her yerdeyiz dedik, anlatamadık. Bu kere anlayacağınız lisandan konuşuyoruz. Vicdanıyla hareket edenlerle çaba edemeyeceksiniz. Akılla, kararlılıkla hareket edenlerle baş edemeyeceksiniz. Bunu da bir tarafa yazın ve sakın unutmayın Biz, her yerdeyiz. Her şeyi zerre zerre inceliyoruz. Kimse, kimsenin gerizekalı olduğunu zannetmesin. Bu toplumu kandırdığınız kâfi. Yaptığınız haksızlıklar kâfi. Bundan sonra herkesin ipliği pazara çıkacak.”

“Kararları birilerine hizmet etmek için alanlara karşı uğraşımız bugün başlıyor. Biz bundan sonra yalnızca kendimiz için değil, haksızlığa uğrayan her kulüp için çaba etmeye varız. Bu gayret kamuoyu ile birlikte olacak. Bundan sonra her hafta, bütün gruplara yapılan haksızlıklar GS TV’de “Futbol için Adalet” programında yayınlanacak. Tüm haksızlığa uğrayan kulüplerin kürsüsü burası. Tüm kulüplerin açık kürsüsü, sesi olacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir