El ele zirveye

5. İslami Dayanışma Oyunları’nda Türkiye rüzgârı dün de esmeye devam etti. Atletlerimiz elde ettikleri derecelerle bir kere daha gururumuz oldu. Atletizm karşılaşmalarında özel anlar yaşandı. Buse Arıkazan ve Demet Parlak, sırıkla atlamada 4 metre ile müsabakayı birlikte tepede tamamladı ve ülkemize 2 altın kazandırdı. Değişik tesadüf; iki atletimiz 2017’deki tertipte da birlikte tıpkı sevinci yaşamıştı.

Alperen’den rekor
Çekiç atmada Kıvılcım Kaya Salman gümüş alırken, gülle atmada da Emel Dereli doruğa çıktı, onu Pınar Akyol takip etti. Erkeklerde ise Alperen Karahan 20.46 metrelik atışıyla oyunlar rekoru kırarak altının sahibi oldu. Bayanlar 10 metrede Yasemin Can altını kimseye bırakmadı.

Kürsüye ambargo
Masa tenisinde bir atletimiz şampiyon oldu. Özge Yılmaz kişiselde keyifli sona ulaşırken, Sibel Altınkaya bronz aldı. Para yüzmede bayan atletlerimiz kürsüye adeta ambargo koydu. 200 metre özgürde Sümeyye Boyacı keyifli sona ulaşırken, Sevilay Öztürk 2., Emine Avcu 3. sırayı aldı. Erkekler 200 metre hür ise Koral Berkin Kutlu 866 puanla altını kaptı, Hamit Demir de gümüşü boynuna taktı. 200m ferdi karışıkta Şevval Beren Keyifli kürsünün ikinci basamağına çıktı.

Sultanlar set vermedi
A Ulusal Bayan Voleybol Kadromuz, oyunlarda A Kümesine Özbekistan galibiyetiyle start verdi: 3-0. Rakibi karşısında baştan sona üstün bir maç oynayan Filenin Sultanları müsabakanın setlerini, 25-13, 25-3 ve 25-15’lik skorlarla kazandı. Oyunlarda U23 Futbol Ulusal Grubumuz da kümesindeki birinci maçında Senegal’i 1-0 mağlup etti. Ay-yıldızlıların galibiyet golünü Muhammed Gümüşkaya ağlara gönderdi. A Ulusal Erkek Hentbol Kadrosu ise kümedeki açılış gayretinde İran’a 26-20 kaybetti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir