Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Neşeli Havuzlar Mutlu Çocuklar’ projesi

Bursalıların hayatını kolaylaştırmak için var gücüyle çalışan Bursa Büyükşehir Belediyesi, yaptığı projelerle takdir toplamaya devam ediyor.

Son dönemde adından sıkça söz ettiren Bursa Büyükşehir Belediyesi, şimdi de ‘Neşeli Havuzlar Mutlu Çocuklar’ projesi ile Bursalıların kalbini kazanıyor.

Kentte 7’den 70’e herkesin sporla buluşması istenilirken özellikle de yeni neslin boş zamanlarını sporla iç içe geçirmesi için farklı projeler hayata geçiriliyor.

5 bin çocuğa ücretsiz eğitim olanağı sağlanıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, yaz döneminde çocuklar için eğlenceli çalışmalarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz yaz başlatılan ve vatandaşlardan büyük ilgi gören ‘Neşeli Havuzlar Mutlu Çocuklar’ projesi, bu yaz döneminde de 5 ilçedeki 5 okul bahçesine portatif yüzme havuzları kurularak devam etti.

Proje kapsamında Osmangazi’de İnönü Ortaokulu, Nilüfer’de Ahmet Uyar İlkokulu, Yıldırım’da Gülhanım Karasu İlkokulu, Mudanya’da İkbal-Betül Ali İhsan Çilingiroğlu Ortaokulu ve Gemlik’te Şehit Mehmet Koray Pınar Ortaokulu bahçesine portatif yüzme havuzları kuruldu.

Dönem boyunca 3 farklı gruptan oluşan 6-13 yaş aralığındaki 5 bin çocuğa ‘uzman eğitmenler eşliğinde’ ücretsiz temel yüzme eğitimi verilecek. 18 Temmuz’da başlayan eğitimler 31 Ağustos’a kadar devam edecek.


Okul bahçesi aquaparkı andırıyor

Yıldırım ilçesindeki Gülhanım Karasu İlkokulu bahçesinde kurulan yüzme havuzunu ziyaret eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ile birlikte çocuklar ve aileleriyle sohbet etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile fotoğraf çektiren vatandaşlar, çocuklar için yürütülen projeden dolayı teşekkür etti. Okul bahçesi tam bir aquaparkı andırırken, çocuklar kaydıraklı havuzlarda gönüllerince eğlendi.

Okul bahçesine havuzların kurulmasıyla birlikte büyük bir istek ve heyecanla okula koşan çocuklar, tatilin de tadını çıkarıyor.


“Çocuklarımız için ne yapsak az”

Geçtiğimiz yaz döneminde başlatılan ve bu yaz döneminde devam ettirilen ‘Neşeli Havuzlar Mutlu Çocuklar’

17 ilçede spor salonları, futbol sahaları, yüzme havuzları gibi yatırımları yaptıklarını ifade eden Aktaş, “Bunların yanı sıra yüzme havuzlarımızı ‘Neşeli Havuzlar, Mutlu Çocuklar’ projesiyle şehrin farklı noktalarında açıyoruz. Çocuklarımızın ve ailelerinin mutluluklarına ortak olmak, bizleri de sevindiriyor. Osmangazi, Nilüfer, Yıldırım, Mudanya ve Gemlik’te farklı okul bahçelerimizde 5000’den fazla çocuğumuz bu faaliyetten istifade ediyor. 15 Temmuz’da başlayan etkinlik, 31 Ağustos’a kadar devam edecek. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çocuklarımız için ne yapsak az.” dedi.


Yıldırım Belediye Başkanı’ndan teşekkür

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ise, ilçe genelinde çocukların ve gençlerin sporla buluşabilmesi adına birçok projeyi sürdürdüklerini dile getirdi.

Yıldırım Belediyesi’nin ilçenin 8 farklı noktasında hem kapalı hem de portatif yüzme havuzları oluşturduğunu hatırlatan Yılmaz, ‘Neşeli Havuzlar Mutlu Çocuklar’ projesi kapsamında Yıldırımlı miniklerin havuzla buluşmasını sağlayan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Btcrobo

Günde 10 dk ayırarak günlük 300 Dolar kazanıyor!

İç Haber

Meteoroloji il il uyardı: Kuvvetli yağış geliyor

Magazin

Ayça Ayşin Turan ile Alp Navruz aşkında kriz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir