Bülent Arınç: 2002’de göreve geldiğimizde en önemli önceliklerimizden biri “Temiz Toplum” idi; AK Parti bu değildir!

Eski Başbakan Yardımcısı ve TBMM Lideri Bülent Arınç, yeni isimli yıl için yargı mensuplarına muvaffakiyet temennisinde bulunurken, organize cürüm örgütü liderliği mahkumu Sedat Peker‘in savlarına ait olarak AKP’ye tenkitlerde bulundu. Arınç, AKP’nin vazifeye geldiklerinde önceliklerinin Pak toplum olduğunu hatırlatarak, “AK Parti bu değildir! Kapsamlı bir türel süreç başlatılmalı ve iktidarı kendilerine zırh edinerek yasadışı işlere tevessül eden her kim var ise adalete teslim edilmelidir.” açıklamasını yaptı. 

Arınç’ın toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımlar şöyle: 

“2002’de vazifeye geldiğimizde en kıymetli önceliklerimizden biri “Temiz Toplum” idi. Bunun için de hızla TBMM’de Yolsuzlukları Araştırma Komitesi kurduk ve çok sayıda cürüm örgütünün adaletin önüne çıkmasını sağladık.

Keza yetkili olduğumuz kurumlarda da her argümanın ardını araştırdık, hiçbir hususu göz arkası etmedik.

Son devirlerde yolsuzluk, usulsüzlük ve organize kabahat örgütleri hakkında yapılan ifşaatlar ve akabinde yaşanan gelişmeler kamu vicdanını önemli bir formda örselemekte, AK Parti ve Sayın Cumhurbaşkanımız üzerinde de negatif bir algı oluşmasına neden olmaktadır. AK Parti bu değildir! AK Parti, organize hata örgütlerine, nüfuz tüccarlarına ve yasa dışı çıkar odaklarına karşı her daim kamu vicdanının bekçisi olmayı kendine vazife edinmiştir.

Bugün de yapılması gereken nettir. Kapsamlı bir hukuksal süreç başlatılmalı ve iktidarı kendilerine zırh edinerek yasadışı işlere tevessül eden her kim var ise adalete teslim edilmelidir.

Adalet teşkilatımızın bu konularda üzerine düşen vazifeleri yerine getirmesi temennisi ile yeni isimli yılın güzel olmasını diliyor, tüm yargı mensuplarına misyonlarında muvaffakiyetler diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir