Aydın’da bir gecede üst üste gelen zehirlenme vakaları: Efeler, Çine ve Köşk’ten sonra Nazilli’de 27 sporcu, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Aydın’ın Efeler, Çine ve Köşk ilçelerinde 106 öğrenci besin zehirlenmesi kuşkusuyla tedavi altına alınmasının akabinde Nazilli ilçesinde de 27 sportmen, besin zehirlenmesi kuşkusuyla tedavi altına alındı.

Nazilli Belediyespor’un altyapısında futbol oynayan 27 atlet, mide bulantısı şikayetiyle Nazilli Devlet Hastanesine kaldırıldı. Hastane önünde gazetecilere açıklama yapan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, tedavisi devam eden futbolcuların hayati tehlikesinin bulunmadığını söyledi.

Özcan, birebir yemekten yiyen lakin rastgele bir şikayeti olmayan 18 atletin da önlem emelli hastaneye getirildiğini belirtti. Kentte farklı ilçelerde de misal olayların yaşandığını anımsatan Özcan, şunları kaydetti:

“Diğer 18 arkadaşımız önlem hedefli hastanede tutuluyor. Bekleme müddetlerinden sonra tesise gidecekler. Gerekli analizler ve incelemeler yapılıyor. Nereden kaynaklandığı tespit edilecek ve sorumlular hakkında gerekli süreçler yapılacaktır.”

Farklı ilçelerde de zehirlenme vakaları

Aydın’ın Efeler, Çine ve Köşk ilçelerinde 106 öğrenci besin zehirlenmesi kuşkusuyla tedavi altına alındı.

Alınan bilgiye nazaran, Çine, Köşk Efeler’de taşımalı eğitim gören 106 öğrenci mide bulantısı şikayetiyle Çine Devlet Hastanesi ile Aydın Bayan Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine kaldırıldı.

Öğrencilerdin 97’si taburcu edildi, tedavisi devam eden öğrencilerin de hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Efeler’de hazırlanan öğlen yemeği menüsünde köfte ve makarna olduğu, öğrencilerin yedikleri besinden zehirlendiklerinin kestirim edildiği öğrenildi.

Tarım ve Orman Vilayet Müdürlüğünce yemeklerden numune alındığı öğrenildi.

Öte yandan, olayla ilgili Vilayet Sıhhat Müdürlüğü ve Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğünce inceleme başlatıldığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir