Kurt saldırısına uğrayan kadın: Önce yüzümü ısırdı

Erzurum’da kurt saldırısına uğrayan Destegül Uğurlu’nun hastanede tedavisi devam ediyor.

Saldırının akabinde birinci sefer konuşan Destegül Uğurlu, “Hayvanlara su verip ahırdan çıkarken karşılaştığım kurt beni evvel ağzımdan sonra kollarımdan tuttu.” dedi.

Yardım için bağırdığı ve o sırada köpeklerin havlaması üzerine kendini kurdun bıraktığını lisana getiren Uğurlu, “Benden sonra da köyde üç şahsa ve karşısına çıkan hayvanlara da saldırmış. Şu an ağrılarım var lakin düzgünüm. Ameliyattan sonra yiyip, içmeye ve konuşmaya başladım. Kabus dolu bir andı.” diyerek saldırıyı özetledi.

“HASTAMIZ KUDUZ DEĞİL”

Hastanın tabibi, sıhhat durumuna ait bilgi verirken yanak ve dudağında önemli yaralanmanın olduğunu lisana getirdi. Köpeğin kuduz ihtimaline karşı da hastanın yarasına kuduz hemoglobini uygulandığını lisana getiren hekim, “Ardından da aşılarına başlandı. Kurdun kuduz çıkmasına karşın hastamız kuduz değil.” dedi.

Uğurlu’nun iki ya da üç gün sonra taburcu olabileceği belirtildi.

KÖYDEKİ TÜM HAYVANLAR AŞILANDI

Mahalleli, 4 kişiyi yaralayıp kaçan kurdu bir mağarada kıstırıp öldürdü.

Kurdun, laboratuvarda yapılan tahlillerinde kuduz olduğu tespit edildi. Karantinaya alınan mahalleye hayvan giriş ve çıkışı yasaklandı. Tortum İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün veteriner tabipleri tarafından kurdun ısırdığı bir at ile 90 kedi ve köpek aşılandı. 780 baş büyükbaş hayvanın aşılanma çalışması da devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir