ABD’de 6 yaşındaki öğrencinin öğretmenini tabancayla vurduğu ilkokulun müdürü görevden alındı

Parker’ın yıllık brüt maaşının 250 bin dolardan fazla olduğu, rastgele bir neden belirtilmeden vazifeden alındığı için Haziran 2024’e kadar okuldan maaş almaya devam edeceği bildiriliyor.

Parker’ın yardımcısı ise dün istifa etmişti. 25 yaşındaki öğretmen Abigail Zwerner, 6 Ocak’ta sınıfta açılan ateş sonucu elinden ve göğsünden yaralanmıştı. Zwerner geçen hafta taburcu edilmişti.

Zwerner’in avukatı Diane Toscano, Newport News kentindeki okulun idaresinin, bir öğrencinin silah taşıdığına dair uyarları görmezden geldiğini ve okul aleyhine dava açmayı planladığını söyledi.

Amerikan Washington Post gazetesine nazaran de, Zwerner telefonundan öbür öğretmenlere bildiri göndermiş ve 6 yaşındaki öğrencisi hakkındaki korkularını lisana getirerek, yardım istedi.

Olayla ilgili olarak şimdi resmen suçlanan olmadı. Newport News Emniyet Müdürü Steve Drew, Zwerner’in vurulduktan sonra öğrencilerinden hala sınıfı terk etmelerini isteyerek birçok kişinin hayatını kurtardığını söyledi. 6 yaşındaki öğrencinin silahı nasıl temin ettiği ise şimdi bilinmiyor.

Polis kayıtlarında silahın, öğrencinin annesi tarafından yasal biçimde satın alındığı görülüyor. Ailesi akut rahatsızlığı olan öğrencinin okula nadiren tek başına gittiğini söylemişti. Öğrencinin 6 Ocak’ta ise okula tek başına gittiği ortaya çıkmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir