30 doktor tuttu, 18 yaşındaki bir vücuda sahip olmak için yılda 2 milyon dolar harcıyor

30’lu yaşlarında kurduğu ‘Braintree Payment Solutions’ isimli e-ticaret şirketini 800 milyon dolara EBay’e satarak servet kazanan 45 yaşındaki yazılımcı Bryan Johnson şimdilerde de yeni maksadı ile dünya gündeminde…

VÜCUDUNU HACKLEMEK İÇİN YILLIK 2 MİLYON DOLAR HARCIYOR

Orta yaşlı yazılım geliştiricisi bedenini biyolojik olarak hackleyip, gençliğine geri döndürebileceğini tez ediyor ve bunun için yıllık ortalama 2 milyon dolar para harcıyor.

Şimdilerde beyin sinyallerini izleyen kasklar üreten Kernel isimli firmanın CEO’su olan Johnson, şimdiye kadar verdiği uğraşların kendisine 37 yaşındaki birine ilişkin kalp, 28 yaşındaki birine ilişkin cilt ve 18 yaşındaki birinin akciğer kapasitesini ve kondisyonunu sağladığını belirtti.

DOKTOR VE SIHHAT UZMANLARINDAN OLUŞAN 30 KİŞİLİK EKİP

Bloomberg News’e konuşan Johnson, beslenme nizamını ve günlük rutinini denetim eden hekim ve rejeneratif sıhhat uzmanlarından oluşan 30 kişilik bir grubu olduğunu söyledi ve en son gayesinin, beyin, karaciğer, böbrek, diş üzere tüm organlarını gençliğindeki haline getirmek olduğunu belirtti.

HER GÜN 5’TE KALKIYOR, VEGAN DİYETİ UYGULUYOR

45 yaşındaki adam ‘Project Blueprint’ ismini verdiği teşebbüsü kapsamında yaklaşık 1980 kalorilik sıkı bir vegan diyeti uyguluyor, her gün ortalama bir saat ve haftada 3 sefer yüksek yoğunluklu antrenman yapan adam her gece birebir saatte yatağa giriyor.

Her sabah saat 5’de uyanan Johnson günlük desteklerini alıyor, 1 saat idman yapıyor ve kreatin ve kollajen peptitlerle bağlanmış yeşil bir meyve suyu içiyor.

UYUMADAN EVVEL İKİ SAAT GÖZLÜK

Uyumadan evvel her gün 2 saat boyunca mavi ışığı engelleyen gözlükler takan adam muhakkak aralıklarla MRI taramasına giriyor, kolonoskopi ve kan testleri ile sıhhat durumu daima denetim altında tutuluyor.

Geceleri bir makineye bağlı olarak yatan Johnson, ayrıyeten kilosunun, beden kitle indeksinin, beden yağının, kan şekeri seviyelerinin ve kalp atış suratı değişimlerinin günlük ölçümlerini alıyor.

ORGANLARIN TIBBİ YAŞINI YÜZDE 25 ORANINDA AZALATABİLECEĞİNİ ÖNE SÜRÜYOR

Ebedi gençliğin peşine düşmeye olan ilgisinin, zihinsel ve fizikî sağlığındaki önemli gerileme tarafından tetiklendiğini öne süren Johnson, “Yaptığım şey insanlara çok gelebilir, lakin yaş aldıkça çökmenin kaçınılmaz olmadığını kanıtlamaya çalışıyorum” dedi.

Johnson’ın tıbbi takımının başında olan tabip Oliver Zolman ise hedefinin bir insanın organlarının tıbbi yaşını %25 oranında azaltabileceğini kanıtlamak olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir