20 ilde dev operasyon!

ANKARA (İGFA) – Uyuşturucu husus imalatçıları ve bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik İçişleri Bakanlığı’nın bir müddettir gerçekleştirilen “Narkoçelik” operasyonlarının 16’ncısı düzenlendi.

Jandarma tarafından 20 vilayette gerçekleştirilen düzenlenen “NARKOÇELİK-16” operasyonlarında; 700 kilogram Uyuşturucu Unsur ve 13 Bin adet Uyuşturucu Hap ele geçirilirken, 366 Zehir Taciri ve Sokak Satıcısı yakalandı.

Detaylarını toplumsal medya hesabından duyuran İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; ülkemizi zehir tacirlerinden ve sokak satıcılarından temizlemeye kararlıyız. Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız artarak devam edecek” tabirlerini kullandı.

Jandarma Genel Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Uğraş Daire Başkanlığı koordinesinde Vilayet Jandarma Komutanlıklarınca; grup ve Jandarma çalışanının iştirakiyle gerçekleşen Narkoçelik-16 operasyonu; Diyarbakır, Antalya, İzmir, Ağrı, Kastamonu, Amasya, Gaziantep, Hakkari, İstanbul, Sakarya, Van, Bingöl, Aydın, Tekirdağ, Çanakkale, Hatay, Afyonkarahisar, Şanlıurfa, Kahramanmaraş ve Kayseri olmak üzere 20 vilayette düzenlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir