Zeytinburnu’nda 2 yaşındaki çocuğu kreşte dayak olayında çalışanlara hapis istemi

Zeytinburnu’nda özel kreşe verdiği kızının bacağından morluklar gören annenin şikayeti üzerine başlatılan soruşturma tamamlandı. 2 kuşkulu hakkında ‘kasten yaralama’ cürmünden 1 yıldan 4 yıl 6 aya kadar mahpus talep edildi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, S.A.’nın kızının Zeytinburnu’nda bulunan bakımevine gittiği, kızın kreşten geldiğinde bacağında morluklar olduğu, bu nedenle okul vazifeliler hakkında şikayette bulunduğuna yer verildi.

İddianamede İsimli Tıp Kurumu raporuna da değinildi. İsimli Tıp Kurumu raporunda , Ö.D.’nin hayati tehlike geçirmediği, kolay tıbbi bir müdahale ile giderilebilecek formda yaralandığı belirtildi.

İstanbul’da bebeğe kreşte dayak argümanı

Haberi Görüntüle

ÇOCUĞU SÜRATLİCE SALLADIKLARI ANLAŞILDI

Bilirkişi kreşe ilişkin kamerada imgelerini de inceledi.

Görüntülerde, görevlilerin ayağında salladıkları küçük çocuğun bacaklarından tuttukları, uyumayan çocuğa kızdıkları ve yastık ile birlikte küçük kızı süratlice kaldırıp tekrar bıraktıkları belirlendi.

“OLAYI ŞİKAYET KONUSU ETMEMEM İÇİN BENİ İKNA ETMEYE ÇALIŞTILAR”

İddianamede müşteki S.A.’nın sözüne de yer verildi. S.A. sözünde, kurum tarafından yalnızca 28 Nisan tarihli imgelerin izletildiğini anlattı.

S.A., “Kurum yetkilileri evvelki tarihli imajların sistemde yüklü olduğunu ve istediğim vakit izleyebileceğimi, şeffaf olduklarını söylediler. Olayı şikayet konusu etmemem için beni ikna etmeye çalıştılar. Kızımı fiyatsız kabul etmeyi vaat ettiler. Bunu kabul etmedim ve kızımı o kurumdan aldım” dedi.

“DURUMU ÖRTBAS ETMEYE ÇALIŞMIŞLARDIR”

Müşteki S.A.’nın sözünün devamında, “Kızımın dört ya da beş ay öncesine kadar devam ettiği bakımevinin idarecileri ve kızıma nezaret eden işçiden şikayetçiyim. Kızım, kendisine nezaret eden Elif Yaren G. ve Yasemin C. İsimli çalışanlar tarafından darp edilmiştir. Kelam konusu kurumun idarecileri Kübra K. ve Sevgi Ö. İse bu durumu örtbas etmeye çalışmışlardır” sözlerine yer verdi.

“GÖRMEMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR”

Şüpheli Yasemin C. tabirinde, 10 ay boyunca kurumda vazife yaptığını ve bu süreçte hiçbir sorun olmadığını sav etti.

“Herhangi bir velimizden şikayet almadık. 28 Nisan günü öğrencinin öksürüğü olduğu için uyuyamadı. Okul idaresinden ailesine bilgilendirilmesini istedik. Bunun üzerine anne S.A. ‘ya haber verildi.” diye konuşan Yasemin C., “Çocuğu teslim ettiğimizde bedeninde rastgele bir darp izi yoktu.” dedi.

Annenin çocuğu aldıktan 3 gün sonra basen bölgesinde sıkma olduğunu söylediğini tabir eden Yasemin C., “Ben okulda çocuğa hiçbir vakit sert davranmadım” dedi.

Şüpheli Elif Yaren G. tabirinde, “Çocuk benimle eğitimde bulunduğu esnada hiçbir vakit darba maruz kalmadı. Ben çocuğa hiçbir vakit şiddetli darp, şiddetli tutma yahut sarsma olaylarında bulunmadım. Bizim okulumuzda çocuğuna bir ziyan verilmiş olsaydı çocuğu aldığı gün ortaya çıkardı” halinde konuştu.

İddianamede Elif Yaren G. ve Yasemin Ç. için ‘kasten yaralama’ hatasından 1 yıl 6 aydan 4 yıl 6 aya kadar mahpus cezası ile cezalandırılmaları istendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir