Yatağın kenarında ayak bileğini görünce mahvoldum

YİNE DE ŞOV DEVAM ETTİ
Zaten başından beri kimi ünlüler, mükafatı veren Hollywood Foreign Press Association (Hollywood Yabancı Basın Birliği) yönelik hal koyup merasime adım bile atmayacaklarını duyurmuştu. Nitekim de o denli oldu. Ortalarında Tom Cruise, Scarlett Johansson’un da bulunduğu birçok ünlü merasime katılmadı. Hatta Cate Blanchett üzere aday olanlardan kimilerinin yokluğu da hissedildi. Öte yandan da bu ışıltılı dünyanın kuralları gereği “gösteri devam etmeliydi” ve sahiden de o denli oldu. Şov devam etti.Ödül kazananlar sahneye çıktıklarında evvelce hazırladıkları “kendilerine göre” esprili konuşmalarını yaptı. Üretimde birlikte çalıştıkları arkadaşlarına övgüler yağdırdı. Özetle Altın Küre mükafatları Hollywood’un bilindik görünümleri eşliğinde bir yılı daha geride bıraktı.

ÖDÜLÜ VEREN HOŞ MESLEKTAŞINA ÖVGÜ YAĞDIRDI
İşte bu konuşmalar içinde çok dikkat çeken bir tanesi vardı. Ona da merasimde The Banshees of Inisherin’deki yorumuyla en güzel erkek oyuncu mükafatını kazanan Colin Farrell damgasını vurdu. Birtakım yorumlara nazaran teşekkür konuşması sırasında kendisine mükafatını veren Kübalı oyuncu Ana De Armas ile “flört etti” Farrell. Söylediği kelamlar hem salondaki konukları güldürdü; hem de Altın Küre tarihinin unutulmazları ortasına girdi.

‘UYUYUNCAYA KADAR AĞLADIM’
Altın Küre sahnesindeki olaylar şöyle gelişti… Arşivinde esasen öteki birtakım mükafatlar de bulunan Colin Farrell, sinema kısmında en âlâ erkek oyuncu olarak anons edildi. 46 yaşındaki oyuncu, sahneye çıktı ve kendisine mükafatını veren 34 yaşındaki Ana de Armas’ın yanağına bir öpücük kondurdu. Sonra da bu yıl kıymetli şenliklerde seyirci karşısına çıkan ve Ana de Armas’ın efsane sarışın Marilyn Monroe’yu canlandırdığı Blonde (Sarışın) sinemasındaki performansına gönderme yaptı. Kübalı yıldızın sinemada harika bir performans sergilediğini belirten Colin Farrell, “Filmini izlediğim gece uyuyana kadar ağladım” diye kelamlarına başladı.

‘YATAĞIN KENARINDA O AYAK BİLEKLERİNİ GÖRÜNCE MAHVOLDUM’
Colin Farrell; sinemanın açılış sahnesinde kullanılan müziğe de gönderme yaptı ve onun da kusursuz olduğunu kelamlarına ekledi. Akabinde tekrar o sahnedeki bir detaya değindi: “Yatağın kenarında o ayak bileklerini gördüğümde mahvoldum.” Ana de Armas, sahnede Farrell’ın yanında gülümseyerek onu dinlerken bu kelamların akabinde salondan bir kahkaha yükseldi. Bunun üzerine Farrell da “Şaka değildi ancak doğal gülebilirsiniz” diye karşılık verdi.

BU CİNS GECELERDE OLAĞAN FAKAT TOPLUMSAL MEDYA BOŞ DURMADI
Colin Farrell’ın bu halleri ve kelamları aslında bu cins ödül gecelerinin vazgeçilmezlerinden olan bu tıp konuşmalar, salondaki seyirciler tarafından olağan karşılandı. Lakin merasimi ekranları başında izleyenler bu durumu, Farrell’ın Ana de Armas ile flört ettiği formunda yorumladı. Bu türlü düşünenler bu husustaki fikirlerini de toplumsal medyada tabir etti.

Bir kullanıcı “Colin Farrell, Ana de Armas’ın dikkatini mi çekmeye çalışıyor? Biraz saygı!” yazarak görüşünü bildirdi. Bir diğeri da “Colin Farrell da hepimiz gibi” diyerek hoş bir bayan karşısındaki tutumların ne kadar genel olduğunu tabir etti. Bir öteki toplumsal medya kullanıcısı “Eğer bu kelamlarının akabinde Colin Farrell’a aşık olmazsanız, ölmüşsünüz demektir” yazarak aktörün konuşmasını beğendiğini belirtti.

ÖNCE ÜLKESİNDE ÜNLÜ OLDU
Küba doğumlu olan Ana de Armas, şöhrete birinci olarak ülkesinde rol aldığı Una Rosa re Francia isimli diziyle ulaştı. Büyükbabaları, İspanya’dan Küba’ya göç eden Ana de Armas, daha sonra talihini, sinema dünyasının kalbi olan Hollywood’da denemek istedi. Los Angeles’a taşındıktan sonra Knoc Knock, War Dogs, Hads of Stone üzere üretimlerde oynadı. Blade Runner 2049 ile uygunca dikkat çekti. Knives Out isimli üretime en uygun bayan oyuncu kısmında Altın Küre mükafatına aday gösterildi.

BEN AFFLECK İLE İLGİSİ ÇOK KONUŞULDU
Başka birçok sinemada oynadıktan sonra mesleğindeki en kıymetli çıkışını James Bond serisinden No Time To Die sinemasında “Bond kızı” olarak yaptı. Akabinde magazinel bir olayla yani Ben Affleck ile yaşadığı alakayla gündemin birinci sıralarına yükseldi. O periyotta Affleck ve de Armas, sık sık Los Angeles sokaklarında sarmaş dolaş köpeklerini gezdirirken görüntüleniyordu. Hatta bir orta Affleck ile yaşadıkları meskenin dış kapısının önüne yerleştirilen karton maketi nedeniyle uzun uzun konuşuldu.

Onu oynadığı sinemaların yanı sıra magazin basınının manşetlerine taşıyan Ben Affleck ilgisi sona erdikten sonra Ana de Armas’ın ismi rastgele biriyle aşk söylentilerine karışmadı.

MARILYN MONROE’YU CANLANDIRDI
Güzel oyuncu son olarak Blonde isimli sinemada Hollywood’un efsane sarışını Marilyn Monroe’yu canlandırdı. Mesleği açısından çok tezli bir rol olsa da de Armas’ın bu sineması birtakım sert tenkitlerin de merkezinde yer aldı. Lakin öte yandan sinema, gösterildiği Venedik Sinema Şenliği’nde tam 14 dakika boyunca ayakta alkışlandı.

‘ONDAN MÜSAADE İSTEDİK’
Ana de Armas, direktörlüğünü Andrew Dominik’in üstlendiği Blonde sinemasıyla ilgili olarak birtakım değişik kelamlar de sarf etmişti. Hoş oyuncu, çekimler öncesinde Marilyn Monroe’nun mezarına giderek hayatını beyazperdeye aktarmak için müsaade istediklerini söylemişti. Sinema grubundaki herkesin bu karta kimi notlar yazdığını ve kartı Monroe’nun mezarına bıraktıklarını eklemişti. 

Ana de Armas, mesleğinin şimdiye kadarki en tezli rollerinden birini canlandırdığı sinema hakkında “Herkes büyük bir sorumluluk hissetti. Marilyn Monroe’nun arkasındaki gerçek kişi yani Norma Jean Mortensen kimdi, işte onun öyküsünü anlatıyoruz” demişti.

MARILYN’İN RUHU YANIMIZDAYDI
 Ana De Armas, sinemayla ilgili öbür kimi çarpıcı açıklamalar da yapmıştı. Onlarrdan biri de Marilyn Monroe’nun ruhunun sinema takımına musallat olmasıyla ilgiliydi. Ana de Armas’ın bu bahisteki enteresan kelamları şöyle: ” Büyük alısılıkla mutluydub. Bir şeylerden hoşlanmadığında simnirleindi. Bu tahminen kulağa ziyadesiyle runsal bir şey üzere geliyor fakat hepimiz bunları hissetttik.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir