Yapay Zekayla Müstehcen İçeriklerini Yapıp, Taciz Ettiler! ‘Sonuna Kadar Peşindeyim’

Sosyal medya hesabında yer alan fotoğrafları, yapay zeka aracılığıyla müstehcen içeriğe çevrilen Aleyna K., yaşadığı tacizi anlatarak yardım davetinde bulundu. Genç bayan tacizciden korkmadığını belirterek, ‘Sonuna kadar peşindeyim, hiç bir şeyden korkmayın’ dedi.

‘Normal bir insanın aklına gelmez bu türlü şeyler’

Son vakitlerde tanınan hale gelen yapay zeka ile fotoğraf ve görüntü oluşturma akımının berbat örnekleri oluşmaya başladı. Aleyna K. isimli bayan, kendisine ilişkin fotoğrafları kullanan bir erkeğin tacizine uğradığını duyurdu. Kendi fotoğraflarının müstehcen fotoğraf ve görüntülere dönüştürüldüğünü söyleyen Aleyna K. Show Haber’e verdiği röportajda ‘Gerçekten olağan bir insanın aklına gelemez bu türlü şeyler lakin bir psikopatın aklına gelir’ dedi.

Tacizcinin gönderdiği maillerde konut ve iş yeri adreslerinin olduğunu belirten Aleyna K., ‘Bu yüzden çok endişelendim. Daima bi ardıma bakarak yürüme tiki oldu, bana az kalsın otomobil çarpıyordu.’ dedi. Yapılanların takipçisi olacağını belirten Aleyna K. ‘Korksun benden, çok yanlış bireye çattı. Sonuna kadar peşindeyim. Katiyetle korkmayın hiç bir şeyden’ tabirlerini kullandı.

Aleyna K.’nın Show Haber’e yaptığı açıklamanın tamamı ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir