Vekil seçilemeyen Destici: Oyumuzu yüzde 100 artırdık

Seçime Cumhur İttifakı çatısı altında farklı listeyle giren Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici aday olduğu İstanbul 1. Bölge’de yüzde 1 oy aldı ve Meclis dışında kaldı.

Destici, partisinin genel merkezinde Cumhurbaşkanı ve 28. Periyot Milletvekili Genel Seçimleri’ne ait basın açıklaması yaptı.

Parti olarak ellerinden gelen çabası gösterdiklerini, buna rağmen milletin takdirinin bu halde gerçekleştiğini belirten Mustafa Destici özetle şunları söyledi:

– “Büyük Birlik Partisi olarak, en son amblemimizle katıldığımız 2015 Kasım seçimlerine nazaran oyumuzu yüzde 100 artırmış bulunsak da bu bizim amacımızın ve beklentilerimizin altında kaldı. Bunun sebeplerini de elbette ki Merkez Karar ve İdare Heyetimizde, divanımızda, vilayet liderlerimizle, bütün kurullarımızla değerlendireceğiz.

– Seçimin milletvekili ayağıyla ilgili bizi sevindiren gelişme, içinde bulunduğumuz Cumhur İttifakı’mızın Mecliste çoğunluğu kazanmış olmasıdır. Bu sebeple Cumhur İttifakı’mızı ve Meclis’te temsil edecek olan Cumhur İttifakı partilerimizi ve milletvekillerimizi tebrik ediyorum.

‘BEKLENTİMİZ BİRİNCİ TUR’

– Seçimin ikinci ayağı olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhur İttifakı’mızın ve bizim Cumhurbaşkanı adayımız, mevcut Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, yüzde 50’ye yakın oy almıştır. Beklentimiz, yurt dışı oyların sayımlarının tamamlanmasıyla inşallah yüzde 50’nin üzerine çıkarak seçimi birinci cinste kazanmasıdır.

– Seçim ikinci cinse kalırsa Büyük Birlik Partisi, tüm takımları ve gücüyle Cumhurbaşkanı adayımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında durmaya ve onu desteklemeye devam edecektir.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir