Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek’ten AK Parti ve MHP’ye uyarı: HÜDA PAR ile işbirliği cinayet ve gaflettir, çok büyük oy kayıpları olacak

14 Mayıs’ta yapılacak seçimler öncesiHür Dava Partisi (HÜDA PAR), Cumhur İttifakı’nı destekleme kararı aldı. Bu gelişmenin ardında HÜDA PAR’ın parti programındaki görüşler gündem oldu. Vatan Partisi Genel Lideri Doğu Perinçek, TV100’de katıldığı canlı yayında HÜDA PAR’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleme kararını kıymetlendirdi.

“HÜDA PAR İLE İŞBİRLİĞİ CİNAYET VE GAFLETTİR”

“HÜDA PAR ile iş birliği cinayettir” diyen Doğu Perinçek, şunları söyledi: “Aynı HDP ile iş birliği gibi bir cinayet ve gaflettir. Türk milleti, devleti ve özgürlüklerine karşı tam manasıyla bir cinayettir. HÜDA PAR’ın programına baktığımız vakit, Anayasa’dan Türk milletinin çıkarılmasını istiyor. Birebir HDP ve PKK üzere Pir Sait ve Seyit Rıza’nın takipçisi. HDP ve PKK programından farkı yok.

“UMARIM AK PARTİ VE MHP BU GAFLETTEN VAZGEÇER”

Meclisimizde bir bu eksikti. ‘Ne hoş PKK var Meclis’te; bir de HÜDA PAR olsun bu bölücülük eksik kaldı o bölücülüğü de koyalım. Bu TBMM olamaz. Bölücü terörü kutsayanların Meclis’e girmesi-getirilmesi vahim. Türk milletinin geleceğine karşı son derece vahim bir uygulamadır. Umarım AK Parti ve MHP bu gafletten vazgeçer.

“MHP NASIL ‘EVET’ DİYOR ÇOK ŞAŞIRTICI”

MHP bu türlü bir şeye nasıl evet diyor çok şaşırtan. PKK’ya evet demek ve HÜDA PAR’a evet demek ortasında bir fark yok. Kendi hengameleri bölücülerini örtbas etmeye yaramaz. Bunlar bölücü örgütlerdir. Domuz bağlarıyla vatandaşlarımızı öldüren, Kürt vatandaşlarımıza en ağır azaplar eden; millet derseniz millet düşmanı, vatan deseniz vatan düşmanı, devlet düşmanı.

“ÇOK BÜYÜK OY KAYIPLARI OLACAK”

Benim bugün bu kadar sert ve köşeli konuşmamın nedeni Sayın Cumhurbaşkanımızın ve MHP’nin bu yanlıştan dönmelerini, vazgeçmelerini sağlamak. Bu Türkiye için son derece tehlikeli bir süreç. HÜDA PAR ile iş birliği nedeniyle AK Parti’ye de MHP’ye de oy gelmeyecek, çok büyük oy kayıpları olacak. Vatan Partisi ile AK Parti ve MHP birlikte Türkiye’yi yönetirse HÜDA PAR Meclis’te olmaz. HÜDA PAR Meclis’te olursa Vatan Partisi AK Parti ve MHP ile birlikte Türkiye’yi aslında yönetmez. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir