Tuğçe Kazaz’dan 100. Yıl Marşı besteleyen Fazıl Say’a tepki: Şu hadsize bak, sen CHP’nin sanatçısısın

Dünyaca ünlü bestekar ve piyanist Fazıl Say, Cumhuriyetin 100. Yılına armağan ettiği ‘100. Yıl Marşı’nı yayınladı. Say, sözleri şair Ayten Memnun’a ilişkin olan ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin dayanağıyla kaydedilen ‘100. Yıl Marşı’nı dinleyen eski model Tuğçe Kazaz ise toplumsal medya hesabından reaksiyon gösterdiği bir paylaşım yaptı.

“SEN SANATÇI ŞUURUNDAN UZAK BİR PİYANİSTSİN”

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Fazıl Say’ın 100. Yıl Marşı yapmaması gerektiğini söyleyen Kazaz, “Şu hadsize bak, Millet İttifakı için yaptığı besteyi 100. Yıl Marşı diye yutturacak. 100. Yıl Marşı’nı lakin tarafsız bir sanatçı çıkartabilir. Fazıl Say, sen CHP’nin sanatçısısın, lakin en kıymetlisi ulusal birlikten ve manevi şuurdan uzaksın. O yüzden bu çıkarttığın marş Türkiye’yi tasvir etmiyor, lakin seni ve tayfanı temsil ediyor. 2. Yüzyılı bu millet yine yazınca gerçek bir Akif daha çıkacaktır. Sen sanatçı şuurundan uzak bir piyanistsin, piyanist kal!” sözlerini kullandı.

FAZIL SAY’DAN 100. YIL MARŞI

Twitter hesabından 100. Yıl Marşını paylaşan Fazıl Say, “Dostlarım, 23 Nisan üzere özel ve manalı bir günde 100. Yıl Marşımızı paylaşmak benim için mutluluktur. Güzel dinlemeler diliyorum, hoş güçler getirsin size bu müzik. Bir gün daima bir arada söylemek umuduyla. Samimiyetle, sevgiyle” sözlerini kullandı.

Fazıl Say’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına armağan olarak bestelediği, marşın sözleri ise şu biçimde:

Ver ver ver ver

Ver elini

Ver ver elini

Yıkalım karanlığı

Gel küçük sevinçler

duyalım ıstıraba inat

Gökyüzünden sevgiden

söz edelim

Türküler söyleyelim

Aksın dolsun yüreğimize

Yarınların ışığı

Daha ne bekliyorsun

Ver ver ver ver ver elini

Göğün mavi şimşeği

Atamın gözlerinde

Toprak gülsün, gök tutuşsun

Güneş yansın, dönsün dünya

Daha daha, kaç nice yüzyıllara

Dönsün dünya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir