Tehdit edilen Özlem Zengin’den Ebubekir Sofuoğlu açıklaması: Bunlar AK Partili falan değiller, saçmalıklarını orada yazabilir

AKP Küme Başkanvekili Hasret Varlıklı, Sakarya Üniversitesi’nden Ebubekir Sofuoğlu tarafından maksat gösterilmişti. Varlıklı, Sofuoğlu’nun tehditleriyle ilgili “Bunlar AK Partili falan da değiller. Ben AK Parti’nin Küme Başkanvekiliyim. Ne olup olmayacağımıza da bu beşerler karar vermeyecekler” dedi.

Yeniden Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılma kaidesi olarak ileri sürdüğü, daha sonra da yalanladığı 6284 sayılı ‘Ailenin Korunması ve Bayana Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un değiştirilmesi talebine “Kırmızı çizgimizdir” diyen AKP Genel Başkanvekili Hasret Varlıklı “yüzlerce tehdit iletisi aldığını” söylemişti.

Özlem Güçlü, Sakarya Üniversitesi’nden Ebubekir Sofuoğlu tarafından da gaye gösterilmişti. Sakarya Üniversitesi tarih kısmı öğretim üyesi Ebubekir Sofuoğlu Twitter hesabından, AKP Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Aile Bakanı Derya Yanık ve AKP Küme Başkanvekili Hasret Güçlü’nün fotoğraflarını paylaşarak, tehdit etmişti.

Sofuoğlu “Listenin neresinde olurlarsa olsunlar, Kabe’nin örtüsüne sarılı olsalar bile, cehennem soğuyuncaya kadar, cehennem soğuyuncaya kadar, cehennem soğuyuncaya kadar…” diye yazmıştı.

https://twitter.com/Ebsofuoglu/status/1645612014314700800

KENDİNİ ALLAH ZANNEDEN İNSANLARA SÖYLÜYORUM

Sofuoğlu’nun paylaşımına reaksiyon gösteren Hasret Varlıklı “Bu tehdit değil de ne?” diye sordu. CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova’ya açıklamalarda bulunan Varlıklı, şunları söyledi:

“Size ilettiğim tweet’te ‘Listenin neresinde olursa olsun Kabe’nin örtüsüne sarılı olsalar bile cehennem soğuyuncaya kadar…, Cehennem soğuyuncaya kadar… Cehennem soğuyuncaya kadar…’ tabirleri var. Bu tehdit değil de nedir? Kendini ‘Allah’ zanneden insanlara söylüyorum. Ben elhamdülillah müslümanım, şu anda abdestliyim, oruçluyum ve cennete kimin gidip gitmeyeceğine yalnızca Allah karar verir. Bu tehdidi yapanlar AK Parti’li falan da değiller.

BEN AKP’NİN KÜME BAŞKANVEKİLİYİM

Ben AK Parti’nin Küme Başkanvekili’yim. Ne olup olmayacağıma bunlara karar vermeyecekler. Ahirette ne olacağına Allah’ın karar verdiği üzere burada ne olup biteceğine millet karar verecektir. Ben AK Parti’nin inşasından beri varım. Diğer hiçbir partide de çalışmadım. AK Parti var epeyce diğer partide olmayacağım. Binlerce bayan ve erkekten dayanak bildirileri telefonları aldım. Biz yanlış bir şey yapmıyoruz, Allah’ın buyruklarına karşıt bir şey yapmıyoruz.

KADINLARI TAHKİR EDEREK BİR YERE VARAMAZLAR

Ramazan günü bir Müslümana bu üslup yakışır mı? Ben artık Allah’a havale ediyorum. Bayanları tahkir ederek bir yere varamazlar. Burası bir bayan memleketi. Bu salonu görüyorsunuz yarısından fazlası bayanlar. AK Parti’yi bayanlar inşa etti. Bayan haklarından geri adım yok.

SAÇMALIKLARINI ORADA YAZABİLİR

Ben bütün bu tezlerimizi de herkesin yanında, palavralarla dolanlarla değil, hususlarda yazan ne ise o, savunmaya hazırım. O yüzden bu anlayana çok hoş bir karşılıktır, anlamayana da kendi saçmalıklarını orada yazmaya devam edebilir. Sorun da yok bizim için.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir