Tanju Özcan, HDP Genel Merkezi’ne kına gönderdi

CHP Yüksek Disiplin Heyeti, belediye meclisi toplantısında AK Parti’li Bayan Belediye Meclis üyesine yönelik kelamları nedeniyle Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan hakkında 1 yıl süreksiz çıkarma cezası verdi. Kararın akabinde Lider Özcan, HDP Genel Merkezi’ne kargoyla kına gönderdi. Lider Özcan, kargo şubesi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, “Dünden itibaren Türkiye’de bu bölücü terör örgütü mensuplarının siyasi uzantıları ve bölücü terör örgütü üyeleri sempatizanları adeta bayram ediyor. Neden bayram ediyor? Biliyorsunuz sığınmacılarla ilgili söylediğim kelamlar ve bunların terör örgütüyle temasını ortaya koyan konuşmalarım yüzünden uzunca bir müddettir HDP’nin hedefindeydim. HDP’li yetkililer açık bir biçimde çıkıp benim CHP’den ihraç edilmemi resmen talep ettiler. Dün de onları ziyadesiyle memnun eden bir karar çıktı parti Yükseki Divan Konseyimizden, bir yıl müddetle CHP ile üyelik bağım askıya alındı. Yani süreksiz olarak ihraç edildim” dedi.

‘BUGÜN DE BU SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM’

13 Haziran’da cezasının sona ereceğini açıklayan Tanju Özcan, “Nasip kısmet olursa, 13 Haziran’da önlemli olduğum için bu mühletin aslında yaklaşık 4 ayını tamamladım. 13 Haziran’da da konutuma, yuvama CHP’ye  geri döneceğim. Ben daima söylemiştim. İhraç kararı, süreksiz ihraç kararı, çıkarsa benim partiyle türel bağımı kesebilirler. Fakat benim partimle gönül bağımı asla kesemezler. Bugün de bu sözlerimin arkasındayım” sözlerini kullandı.

Yüksek Disiplin Konseyi’nin verdiği karar sonrası HDP’lilere yakması için kına gönderdiğini belirten Özcan, “Bugün niçin PTT’nin önüne geldim? Bugün bu terör örgütü uzantılarına, HDP’nin yöneticilerine kına göndermek için geldim. Yani bunun manasını herhalde herkes bilir. Bunlardan birkaç adet var. Hepsini HDP Genel Merkezi’ne gönderiyorum da kâfi ölçüde genel merkezde bulundursunlar bu kınayı. Bir adedini terör örgütü önderi Öcalan’a göndersinler. Bir adedini de o Kandil’deki Karayılan şerefsizine göndersinler, diye bu kınaları hazırladık” diye konuştu.

‘BENİM ONLARLA İLGİLİ HESABIM BİTMEYECEK’

HDP’nin Kürt vatandaşlarının temsilcisi olmadığını söyleyen Özcan, “Benim bu Türk milletinin altını oyan HDP denen yapıyla uğraşım, terör örgütüyle bağını kesin kati bir suretle kesmediği sürece onlarla ilgili hesabım bitmeyecek. Onların da benimle ilgili hesabı bitmeyecek. Lakin bugün söylediklerim tarihe not olarak düşsün. HDP, Kürt vatandaşlarımızın temsilcisi değildir. HDP siyaseten iş tutulabilecek bir yapı değildir. HDP’yle siyaseten bir ortaya gelmeyi düşünen varsa Türkiye’de ben iki defa daha düşünmesini tavsiye ediyorum. Zira vatan hainleriyle oturup konuşulacak rastgele bir konumuz kelam konusu dahi olamaz” dedi.

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir