Son Dakika: Erdoğan’dan çirkin paylaşımlarla ilgili suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün sağlık durumu hakkındaki spekülasyonlarla sosyal medyanın gündeminde ilk sıraya oturdu. Sosyal medya hesabı Twitter’da “ölmüş” etiketi altında bu iddialar paylaşılınca Emniyet Genel Müdürlüğü harekete geçti ve 30 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Bu gelişmelerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, hakaret içerikli paylaşımlarla ilgili suç duyurusunda bulundu. Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın’ın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verdiği suç duyurusu dilekçesinde, Twitter’da “Recep Tayyip Erdoğan” ve “ölmüş” başlıkları altında bazı kullanıcılar tarafından Cumhurbaşkanı’na yönelik hakaret içerikli paylaşımlarda bulunulduğu belirtildi. Söz konusu paylaşımlarda bulunan kullanıcıların “Cumhurbaşkanına hakaret” suçunu işledikleri ifade edilen dilekçede, “Paylaşımları yapan kullanıcıların tespiti ve failler hakkında soruşturma yürütülerek kamu davası açılmasını talep etme zarureti hasıl olmuştur.” denildi.

UÇAKTAN İNDİĞİ ANLAR PAYLAŞILMIŞTI

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut da sosyal medya hesabından Ankara’ya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uçaktan indiği anlara dair bir görüntü paylaşmıştı.

“BİR YİĞİT HEPİNİZE YETER”

Yiğit Bulut videoya “Bir yiğit hepinize yeter. İstediğiniz kadar asılsız haber yayarak spekülasyon yapmaya çalışın, Türk yargısı bunları yapanlarla ilgili gereken adımları atacak” notunu düştü.

Son Dakika: Erdoğan'dan çirkin paylaşımlarla ilgili suç duyurusu

BİR PAYLAŞIM DA ALTUN’DAN GELDİ

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, İstanbul’dan Ankara’ya hareketinden önce düzenlenen uğurlama töreninden görüntüleri, “Dosta güven, düşmana korku…” mesajıyla paylaştı.

Son Dakika: Erdoğan'dan çirkin paylaşımlarla ilgili suç duyurusu

Son Dakika: Erdoğan'dan çirkin paylaşımlarla ilgili suç duyurusuBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir