Şarkıcı Gülşen hakim karşısında savunmasını yaptı!

Son dakika haberi… Şarkıcı Gülşen’in yargılandığı davada verilen orta kararla ‘en yakın karakola imza verme’ biçimindeki isimli denetim kaldırılırken yurt dışına çıkış yasağının devamına karar verildi.

“ÖZÜR DİLERİM”

İlk sefer savunma yapan Gülşen, “Değerlerini incitmiş olabileceğimi düşündüğüm herkesten içtenlikle özür dilerim. Bütün bunları hayatta Gülşen olarak var olmamın cezası olarak görüyorum” dedi.

Şarkıcı Gülşen’in imam hatiplilere yönelik 30 Nisan’daki bir konserinde ‘İmam Hatipte okumuş daha evvel kendisi, sapıklığı oradan geliyor’ şeklindeki sözleri gerekçesiyle, ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik yahut aşağılama’ kabahatinden 1 yıldan 3 yıla kadar mahpus cezası talebiyle yargılanmasına başlandı.

İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, tutuksuz sanık Gülşen Çolakoğlu savunmasını yaptı.

“DEĞERLERİNİ İNCİTMİŞ OLABİLECEĞİMİ DÜŞÜNDÜĞÜM HERKESTEN İÇTENLİKLE ÖZÜR DİLERİM”

Sanık Gülşen, “Bütün bahis sahne içinde bir arkadaşımla şakalaşmamdan ibarettir. Sahnedeki öbür bir arkadaşım, aramızdaki bir şakalaşma niyetiyle ‘seni imam taşısın’ dedi. İmam ise ortamızda bu lakapla tanınan Miraç Çelenk isimli bir arkadaşımız. Bu lakabın benim bildiğim özel bir manası yok. Sahne gösterilerimizde sıklıkla şakalaştığım bir arkadaşımdı. Herkesin malum olduğu üzere latife sonu ‘kendisi’ diye bitmektedir. Bunu söylerken ne bir 3. şahıs, ne toplumsal bir sınıf ne de bir kesiti hedefledim. Bunu seyirciye dönüp söylemedim, tekrarlamadım, alkışlatmadım, altını çizmedim. Münasebetiyle hata teşkil eden bir tarif sergilemedim. Bu sebeple bedellerini incitmiş olabileceğimi düşündüğüm herkesten içtenlikle özür dilerim. Bütün bunları hayatta Gülşen olarak var olmamın cezası olarak görüyorum” dedi.

Öte yandan duruşma avukatların beyanları ile devam ediyor.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Şarkıcı Gülşen Çolakoğlu, İstanbul Ataşehir’de 30 Nisan’daki konserinde “İmam Hatipte okumuş daha evvel kendisi, sapıklığı oradan geliyor” biçiminde tabirler kullanmıştı. Gülşen’in bu kelamlarının akabinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı ve soruşturma çerçevesinde Gülşen evvel tutuklanarak cezaevine gönderilmişti, daha sonra karara yapılan itiraz dilekçesinin de kabul edilmesiyle birlikte ‘konutu terk etmeme’ formunda isimli denetim koşuluyla tahliye edilmişti.

EV MAHPUSU KALDIRILMIŞTI

Hakkında hazırlanan iddianamenin kabul edilmesiyle birlikte yeni bir gelişme olmuştu ve Gülşen Çolakoğlu’nun, avukatının yine itirazı üzerine, ‘konutu terk etmeme’ halindeki isimli denetim önleminin kaldırılmasına karar verilmişti.

Mahkeme tarafından verilen kararda ayrıyeten, konut mahpusu kaldırılan şüphelinin ‘yurt dışına çıkış yasağı’ ile her perşembe günü ‘imza atma’ biçiminde isimli denetim önlemlerinin uygulanmasına da hükmedilmişti. 

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir