Şantaj suçlamasıyla gözaltına alınan ‘Gaga Bulut’ tutuklandı

İzmir’de, toplumsal medya üzerinden birtakım şahıslarla yaptığı cinsel içerikli sohbetleri kaydedip şantaj yaptığı  iddiasıyla dün gözaltına alınan kamuoyunda ‘Gaga Bulut’ olarak bilinen toplumsal medya fenomeni Bulut Altuğ (26), çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 

İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü takımları, 2018’de İzmir’de 2 erkek çocuğunu öpüştürdüğü görüntüyü toplumsal medyadan yayınladığı gerekçesiyle yargılandığı davada 17 yıl mahpusa çarptırılıp sonra tahliye edilen toplumsal medya fenomeni Bulut Altuğ’a ilişkin ‘iamgagabulut’ isimli Instagram hesabını takibe aldı. Gruplar, ‘Gaga Bulut’ olarak bilinen fenomen Altuğ’un, toplumsal medya uygulamasından kanal açıp cinsel içerikli görüntüler paylaştığı, bu fotoğraf ve görüntülerdeki şahıslara ilişkin görselleri kaldırmak için şantaj yaptığını belirledi. Polis, hakkında ‘kişisel bilgileri hukuka ters olarak verme yahut ele geçirmek’ ve ‘şantaj’ cürümlerinden soruşturma açılan Altuğ’un adresine dün sabah operasyon düzenledi. Altuğ gözaltına alınırken, kendisine ilişkin çelik kasada, cürümden elde edildiği bedellendirilen yaklaşık 500 bin lira kıymetinde altın ve nakit ele geçirildi.

Bulut Altuğ, emniyetteki süreçlerinin tamamlanmasının akabinde bugün sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan Altuğ, tutuklandı. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir