Sabah yazarı: Borsa İstanbul ve SPK sosyal medyayı yakından takip ediyor, ceza konusunda ellerini korkak alıştırmamaları lazım

Sabah müellifi Özlem Doğaner, toplumsal medyada yapılan borsa tahlillerine değinerek, “Sosyal medyayı hem Borsa İstanbul’un hem de SPK’nın yakından takip ettiğini biliyorum. Mağduriyet olmaması için tabiri caizse ceza konusunda ellerini korkak alıştırmamaları lazım” davetini yaptı.

Doğaner yazısında, “Ortada bir gerçek var. Borsa İstanbul, 2022 yılında dolar bazında yüzde 111 ile en yüksek getiriyi sağladı. Son bir yılda borsa şirketlerinin piyasa kıymeti yüzde 184 artışla 6,2 trilyon liraya ulaştı. Halka arz olan 40 yeni şirket 19,3 milyar liralık ek finansmana erişmiş oldu. Türkiye, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerden olumlu ayrıştı. 2023 yılında nasıl bir tabloyla karşılaşacağımız aşikâr olmaz. “2022 yılı kadar kazandırmaz” diye iddia edenler de var. “Birkaç ay içinde 6 bini görürüz” diyen de. İddialardan öte, sağlam adım atmak gereken bir devirde olduğumuzu hatırlatmak için yazdım bu yazıyı.” tabirini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir