Rusya’dan Antalya’ya son bilet 202 bin TL’ye satıldı

RUSYA’da ilan edilen kısmi seferberlik sonrası ülke vatandaşlarının Antalya, İstanbul, İzmir, Dubai, Taşkent, Bakü, Tiflis, Erivan, Astana üzere kentlere ağır talebi nedeniyle uçak bileti fiyatlarında 10 kattan fazla artış yaşandı. Moskova Domodedovo Havaalanı’ndan bugün Antalya’ya gidecek uçağın son koltuğunun, 650 bin 859 rubleye yani yaklaşık 11 bin dolara satıldığı belirtildi.

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin tarafından açıklanan ve evvelki gün de cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle yayımlanan ‘askeri kısmi seferberlik’ ilanına nazaran, Rusya’da 300 bin civarında yedek askerin çağrılacağı kaydedildi. Karar sonrası başta Moskova olmak üzere Rusya’dan uçuşa açık kentlere büyük talep oluştu. Rusya vatandaşlarının turizmde en çok tercih ettiği kent olan Antalya, yurt dışında en çok yerleşik hayatı tercih ettikleri şehirlerin de başında geliyor.

Çarşamba gününden itibaren Moskova ve Rusya’nın öteki kentlerinden Antalya’ya olan uçuşların biletleri, süratle tükendi. Çarşamba prestijiyle bilet fiyatlarında başlayan artış, önemli boyutlara ulaştı. Moskova’nın Domodedovo Havaalanı’ndan bugün Antalya’ya gidecek uçaktaki son biletin, 650 bin 859 rubleye yaklaşık 11 bin dolara satıldığı belirtildi. Cumartesi günkü uçuşlar içinse bilet fiyatlarının 500 bin rubleyi bulduğu kaydedildi.

Rusların yurt dışına çıkışta birinci tercih ettiği kent olan Antalya’nın yanı sıra Türkiye’de İstanbul, Ankara ve İzmir’in dışında Dubai, Bakü, Tiflis, Taşkent, Astana, Erivan üzere kentler de yer alıyor. Hava yolu şirketlerinden birçoğu da kısmi seferberlik ilanı gereği, 18 ile 65 yaş ortasındaki erkek yolculardan askeri sicil ve kayıt ofisinden doküman istiyor.

REZERVASYONLAR DEVAM EDİYOR

Öte yandan turistik seyahat maksatlı yapılan rezervasyonlarda şimdi iptaller olmadığını belirten, Antalya ile Rusya ortasında faaliyet gösteren çeşit operatörü firması yetkilileri, ekim ayı yahut kış periyoduna ait Rusya’dan rezervasyon almaya devam ettiklerini açıkladı. Durumun 1 hafta içinde daha da netleşebileceğini belirten yetkililer, 18 ile 65 yaş ortası olup yedek asker kapsamındaki bireylere ait iptaller olabileceğini lisana getirdi.

Rusya’dan Antalya’ya düzenlenen tıp paketleri çoklukla 7-14 gün aralıklarından oluşuyor

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir